https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-12-29 20:32:00

Co z treningami w trakcie kwarantanny? Podkarpacki ZPN nie może wyrazić zgody na ich organizacje

Podobne tematy Treningi Piłka Nożna
fot. Stal Rzeszów
fot. Stal Rzeszów
Od wczoraj trwa narodowa kwarantanna, a to oznacza, że ograniczona jest możliwość organizacji wszelkich aktywności, w tym treningów piłkarskich. Jak czytamy, Podkarpacki ZPN nie może wyrazić zgody na ich organizację.
 
Trwa kwarantanna narodowa, której zakończenie zaplanowano na 17 stycznia. Oznacza to, że kluby są niepewne startu zimowych przygotowań, które w większości zaplanowano na początek stycznia. Jak czytamy, zgodnie z Rozporządzeniem, prowadzenie działalności związanej ze sportem, polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych zostało dopuszczone wyłącznie dla sportu zawodowego
 
Oznacza to, że w przypadku sportu zawodowego, start przygotowań w terminie nie jest zagrożnony. Co natomiast z dziećmi i młodzieżą? Aktywność sportowa została ograniczona do współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez odpowiedni polski związek sportowy. Pojawia się więc sporo pytań, szczególnie od amatorów. Związek informuje, że ani PZPN, ani Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, nie jest organem mogącym wyrazić zgodę na organizację treningów.
 
Pełna treść informacji, wystosowana przez Podkarpacki ZPN, dostępna jest poniżej.
 
Podkarpacki Związek Piłki Nożnej informuję, że Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 21 grudnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. poz. 2316) reguluje m.in. zasady organizacji współzawodnictwa i zajęć sportowych w okresie od 28 grudnia 2020 do 17 stycznia 2021.

Zgodnie z Rozporządzeniem  prowadzenie działalności związanej ze sportem, polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych zostało dopuszczone  wyłącznie dla sportu zawodowego, a w przypadku dzieci i młodzieży, ograniczone do współzawodnictwa sportowego prowadzonego przez odpowiedni polski związek sportowy.

Wobec pojawiających się pytań i wątpliwości, uprzejmie informujemy, iż organem uprawnionym do wydawania zaświadczeń o współzawodnictwie sportowym w piłce nożnej prowadzonym przez Polski Związek Sportowy jest Polski Związek Piłki Nożnej.

PZPN wystosował do Ministerstwa Zdrowia prośbę o interpretację przepisów.

Na ten moment kluby chcące uzyskać zaświadczenie o członkostwie w Polskim Związku Piłki Nożnej i Podkarpackim Związku Piłki Nożnej powinny kierować maile na adres: rozgrywki@pzpn.pl

Nowe regulacje w obszarze sportu dostępne są TUTAJ.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 3

Rozwiąż działanie =

Kaja 2020-12-29 22:56:08 1 19

Mieszkam za granicą w czołowym kraju świata i dziwie się ze w Polsce nie zrobią całkowitego Lockdownu jak w każdym cywilizowanym kraju. Musimy wspólnymi siłami pokonać Koronawirusa!

do Kaja 2020-12-31 11:00:32 1 0

Wez rozbieg i p*******lnij barana w sciane tempa strzało

Anonim 2020-12-31 16:54:02 0 0

Kurcze młodzież i dzieci powinny trenować normalnie tak jak każdy bo później ciężko jest wrócić do formy z przed przerwy jeśli ktoś nie trenuje indywidualnie i sam z doświadczenia znam takie przypadki

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij