https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-11-25 18:09:00

Szok! Diego Maradona nie żyje

fot. Wikipedia
fot. Wikipedia
Dotarła dziś do nas niezwykle smutma wiadomość. Nie żyje legenda i jeden z najlepszych piłkarzy w historii.
 
Diego Maradona nie żyje. Taka informacja obiegła dziś cały świat, szczególnie sportowy, bowiem była to legenda i jeden z najlepszych piłkarzy w historii. W karierze zdobył mistrzostwo świata w 1986 oraz wicemistrzostwo w 1990 roku. W barwach reprezentacji Argentyny zagrał 91 razy. Jako zawodnik zaś, odnosił sukcesy z Boca Juniors, FC Barceloną czy SSC Napoli. W ekipie z Neapolu występował przez siedem lat, w trakcie których cieszył się z dwóch mistrzostw Włoch.
 
O śmierci popularnego "El Diez" poinformowała gazeta "Clarin", a wieść potwierdził Argentyński Związek Piłki Nożnej, jak czytamy na portalu sportowefakty.wp.pl. Maradona karierę kończył w Boca Juniors w 1997 roku. Po zakończeniu piłkarskiej kariery został trenerem. W latach 2008-2010 był selekcjonerem reprezentacji Argentyntyny. Ostatnio natomiast pracował w zespole Gimnasia de La Plata.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij