2020-11-25 20:28:00

Dwie dogrywki potrzebne do wyłonienia zwycięzcy! Miasto Szkła Krosno grało z GKS-em Tychy

Kibice oglądający transmisję meczu w Krośnie raczej nie narzekali na nudę. Podopieczni Marcina Radomskiego dzielnie walczyli, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były dwie dogrywki.

Mecz Miasta Szkła Krosno z GKS-em Tychy od pierwszych minut był wyrównany, jednak z czasem to goście wypracowali czteropunktową przewagę. Ekipa Marcina Radomskiego próbowała ją odrobić, jednak zespół z województwa śląskiego dobrze prezentował się w defensywie. Z czasem jednak gospodarze objęli prowadzenie, a na 13-12 rzucił Piotr Wieloch.

Krośnianie dostali wiatru w żagle i po chwili odjechali ekipie z Tychów. Końcówka pierwszej kwarty była niezwykle zacięta i ta ostatecznie zakończyła się wynikiem 19-19. Po krótkiej przerwie. zespół Miasta Szkła szybko wyszedł na prowadzenie. Goście jednak nie dawali za wygraną i cały czas próbowali zaskoczyć zespół z Krosna, który przez długi czas prowadził.

Tyszanie w końcówce mocniej przycisnęli i wyrównał Patryk Kędel. Goście wrzucili piąty bieg i do przerwy prowadzili 38-42. Miasto Szkła Krosno nie zamierzało tak tego zostawiać i po zmianie stron ruszyło do odrabiania strat. Miejscowi z czasem wyszli na prowadzenie. jedna ekipa GKS-u nie dawała za wygraną i cały czas próbowała zaskoczyć miejscowych.

Kibice oglądający transmisję nie mogli narzekać na nudę, bowiem spotkanie było pełne zwrotów akcji. Obie ekipy szły cios za cios, jednak po trzeciej kwarcie to goście minimalnie prowadzili. Krośnianie szybko jednak doprowadzili do wyrównania, a ostatnie dziesięć minut zapowiadało się bardzo ciekawie. Każdy liczył na zwycięstwo, jednak to mogło powędrować do tylko jednej drużyny.

Spotkanie było wyrównane, a co chwile na tablicy wyników widniał remis. Do wyłonienia zwycięzcy w tym meczu niezbędne były dogrywka, a dodatkowe emocje zapewnił Dariusz Oczkowicz, który celnie rzucił za trzy. Zarówno jedni i drudzy chcieli wygrać, jednak lepsi ostatecznie okazali się gosćie, którzy zwyciężyli 94-100.

Miasto Szkła Krosno - GKS Tychy 94-100 (19-19, 19-23, 18-17, 24-21, 14-20)

Miasto Szkła Krosno: Szczypiński 0, Oczkowicz 21, Ciesielski 3, Jankowski, Czujkowski 23, Krzywidziński 5, Łączyński, Ciechociński 19, Żmudzki 5, Szwedo, Wieloch 17

GKS Tychy: Woroniecki 18, Śpica 7, Karpacz 5, Grochowski 3, Trubacz 7, Polakowski, Mąkowski 28, Wrona 13, Kędel 8, Jakacki, Ziaja, Stryjewski 11

Sędziowali: Rafał Zuchowicz, Paweł Pacek, Marek Ulewiński

Komisarz: Krzysztof Kołoszewski