2020-11-17 17:18:00

2 liga: Kapitalne widowisko przy Hetmańskiej 69! Porażka Motoru w Ostródzie [Podsumowanie 13. kolejki]

Za nami trzynasta seria gier na drugoligowym froncie. W sobotę przy Hetmańskiej 69, odbyły się kapitalne zawodny, a kibice oglądający transmisję, zobaczyli aż sześć bramek. Motor natomiast, przegrał na wyjeździe z beniaminkiem z Ostródy. Sprawdźcie co jeszcze się działo w minionej kolejce.

Stal Rzeszów w sobotę zremisowała z Bytovią Bytów. Kibice oglądający transmisję, obejrzeli kapitalne widowisko, w którym padło aż sześć bramek. Wynik spotkania, w 5. minucie otworzył Rafał Maciejewski. Podopieczni Adriana Stawskiego odpowiedzieli dwom trafieniami, a ich autorem był Paweł Zawistowski. Tuż przed przerwą wyrównał Jarosław Fojut.

Zespół biało-niebieskich spotkanie kończył w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Dominik Marczuk. Nie przeszkodziło to jednak, by w 69. minucie objąć prowadzenie, po bramce Mariusza Sławka. Ostatnie słowo w tym meczu, należało jednak do przyjezdnych, a konkretnie do Piotra Giela, który trafił na 3-3.

Motor Lublin przegrał na wyjeździe z Sokołem Ostróda. Kibice oglądający transmisję, w tym meczu zobaczyli zaledwie jednego gola, który padł po strzale Krzysztofa Wickiego w 52. minucie. Hutnik Kraków nie dał rady Wigrom Suwałki. Podopieczni Dawida Szulczka do przerwy prowadzili 0-1, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Bogusławski.

Goście po zmianie stron, podwyższyli prowadzenie, a tym razem z rzutu karnego trafił Patryk Czułowski. Ekipę z Nowej Huty stać było jedynie na honorowe trafienie, autorstwa Miłosza Drąga. Garbarnia Kraków nie dała rady Górnikowi Polkowice, który wciąż spogląda na wszystkich z góry. Zespół dowodzony przez Janusza Niedźwiedzia do przerwy prowadził 2-0, a dublet ustrzelił Mateusz Piątkowski.

Brązowi nie zamierzali tak tego zostawiać i po zmianie stron ruszyli do ataku. Udało się jedynie zdobyć kontaktowego gola, a ten padł w 90. minucie z rzutu karnego, egzekwowanego przez Jakuba Kowalskiego. Co jeszcze działo się w minionej kolejce? GKS Katowice pewnie pokonał u siebie KKS 1925 Kalisz, choć jako pierwszy na prowadzenie wyszedł beniaminek.

Rezerwy Lecha Poznań ograły drugi garnitur Śląska Wrocław, a Skra Częstochowa po emocjonującym meczu z Pogonią Siedlce, dopisała sobie trzy oczka do dorobku punktowego. Podział punktów natomiast, nastąpił w starciu Znicza Pruszków z Olimpią Elbląg oraz Olimpii Grudziądz z Błękitnymi Stargard.

1-0 Rafał Maciejewski (5)
1-1 Paweł Zawistowski (23-rzut karny)
1-2 Paweł Zawistowski (33)
2-2 Jarosław Fojut (45)
3-2 Mariusz Sławek (67)
3-3 Piotr Giel (83)