2020-11-17 16:23:00

3 liga gr. IV: Pewna wygrana Stalówki w Krakowie. Texom Sokół Sieniawa po raz pierwszy pokonany [Podsumowanie 20. kolejki]

Za nami dwudziesta seria gier na trzecioligowym froncie. Zielono-czarni odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu, a w pokonanym polu zostawili drugi garnitur "Pasów". Pierwszej porażki w lidze doznał natomiast Sokół Sieniawa, a to oznacza że już nikt nie ma statusu ekipy niepokonanej. Sprawdźcie co jeszcze się wydarzyło.

Stal Stalowa Wola poszła za ciosem i pokonała rezerwy Cracovii. Wynik spotkania otworzył uderzeniem z pierwszej piłki Michał Fidziukiewicz. Ten sam zawodnik, w 29. minucie podwyższył na 0-2. Wrzucał Bartosz Wiktoruk, a popularny "Fidziu" głową umieścił piłkę w siatce. Rezultat potyczki ustalił ten, który asystował przy drugim golu.

Pierwszej porażki w lidze doznał Texom Sokół Sieniawa, w który przegrał u siebie z Avią Świdnik. Wrzucał Wojciech Białek, a gola zdobył Roman Mykytyn. Podopieczni Ryszarda Kuźmy próbowali jeszcze odrobić straty, jednak ekipa ze Świdnika dowiozła prowadzenie do końca. Ważną wygraną w kontekście walki o utrzymanie, odniósł KS Wiązownica.

Ekipa Jacka Piszczka pokonała Jutrzenkę Giebułtów, a jedynego gola w tym meczu zdobył Arkadiusz Gil. Oczko na trudnym terenie ugrała Wisłoka Dębica, która zremisowała z Podhalem Nowy Targ. Kibice oglądający transmisję, na bramki musieli czekać do ostatnich dziesięciu minut meczu. Prowadzenie biało-zielonym dał Sebastian Pawlak, jednak 120 sekund później, wyrównał Arkadiusz Lewiński.

Siarka Tarnobrzeg pokonała na własnym stadionie Hetmana Zamość. Zespół dowodzony przez Grzegorza Opalińskiego, do przerwy prowadził już 3-0, a na listę strzelców wpisali się Dawid Bałdyga, Kamil Kargulewicz oraz Mateusz Janeczko. Po zmianie stron, kibice oglądający transmisję, zobaczyli jeszcze dwa gole. Dla Siarki trafił Paweł Mróz, a dla Hetmana Paweł Szatała.

Dziś swój mecz rozgrywała Wólczanka Wólka Pełkińska, która pokonała na wyjeździe Stal Kraśnik. Wynik spotkania otworzył w 42. minucie Dariusz Cygan. Podopieczni Daniela Myśliwca nie zamierzali tak tego zostawiać i czym prędzej ruszyli do ataku. Zespół z Wólki Pełkińskiej dopiął swego dopiero w samej końcówce, a gola na wagę punktu, zdobył Krystian Wrona.

Co jeszcze działo się w minionej kolejce? Wisła Puławy była bezlitosna dla Podlasia Biała Podlaska, z którym wygrała aż 6-0. Chełmianka Chełm pokonała na wyjeździe w derbach Lubelszczyzny Lewarta Lubartów. Ponadto zostały rozegrane także derby "Ziemii Świętokrzyskiej". Rezerwy Korony Kielce ograły Wisłę Sandomierz, a KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski wygrało z ŁKS-em Probudex Łagów.

0-1 Michał Fidziukiewicz (9)
0-2 Michał Fidziukiewicz (29)
0-3 Bartosz Wiktoruk (79)