2020-11-11 18:18:00

Głogovia Głogów Małopolski pewnie ograła rezerwy Resovii i na wiosnę grać będzie o awans!

Głogovia Głogów, żeby być pewna pierwszej ósemki musiała pokonać rezerwy pierwszoligowej Resovii Rzeszów, tak też się stało po trzech golach strzelonych w pierwszej połowie.

Piłkarze Głogovii Głogów Małopolski podchodzili do spotkania z rezerwami Resovii Rzeszów z myślą o zwycięstwie i swój zamysł zaczęli realizować już w 20. minucie meczu kiedy to do siatki trafił Przemysław Pyrdek, a asystą popisał się bramkarz Piotr Lipka. Sześć minut później było już 2-0 gdy do siatki trafił Igor Tarała tym razem asystował mu strzelec pierwszej bramki.

Chwilę później wynik spotkania na 3-0 ustalił Jakub Kądziołka i do przerwy Głogovia znajdowała się w świetnej sytuacji. Tuż po przerwie do meczu wrócić mogły rezerwy Resovii, jednakże rzut karny obronił Piotr Lipka. W drugiej połowie meczu piłkarze rezerw pierwszoligowca zdominowali zawodników z Głogowa lecz nie przełożyło się to na bramki.

Podopieczni Adama Wałczyka zapewnili sobie udział w grze o tytuł mistrzowski i z trzydzistoma ośmioma punktami plasują się na piątym miejscu w ligowej stawce. Rezerwy Resovii zaś plasują się na przedostatniej pozycji mając punkt przewagi nad Startem Pruchnik i na wiosnę walczyć będą o utrzymanie.

1-0 Przemysław Pyrdek (20)
2-0 Igor Tarała (26)
3-0 Jakub Kądziołka (30)

Głogovia Głogów Małopolski: Lipka - Bożek (46 Brogowski), Frankiewicz, Hus, Kłak - Pyrdek, Chamera, Pałys-Rydzik, Kądziołka (75 Codello) - Szymański (80 Sarzyński)

Resovia II Rzeszów: Siryk - Chuchro, Kumorek (57 Sitek), Usarz, Kojder, Kyciński, Fluda, Wolański (72 Bomba), Szymański, Wódz (46 Mikrut), Cholewa