2020-11-12 09:46:00

Piast Tuczempy wygrał ze Startem Pruchnik po golu Kacpra Koguta

Piast Tuczempy pokonał na wyjeździe Start Pruchnik. (fot. Patryk Górecki)
Na zakończenie rundy jesiennej Piast Tuczempy pokonał na wyjeździe Start Pruchnik 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Kacper Kogut.

Lepiej środowy mecz rozpoczęli piłkarze Piasta Tuczempy. Już na początku rywalizacji ze Startem Pruchnik goście mieli doskonałą okazję do objęcia prowadzenia. Jednak rzutu karnego nie wykorzystał Jakub Kloc. Strzał napastnika "Piastunek" obronił Mateusz Madejowski.

Chwilę później Kacper Kogut przełożył sobie piłkę w polu karnym gospodarzy z prawej na lewą nogę i zdecydował się na strzał. Po tym uderzenie ekipa Piasta Tuczempy wyszła na prowadzenie. Goście nie ustawali w atakach i doskonałą okazję po pół godzinie gry miał Damian Barszczak, ale jego strzał instynktownie obronił Madejowski. Do przerwy prowadzili piłkarze Marka Strawy 1-0.

W drugiej połowie zaatakowali piłkarze prowadzeni przez Macieja Mikłasza. Jednak doskonale spisywał się w bramce Piasta, Patryk Strawa. Obronił on strzały Waldemara Znamieńczykowa oraz Patryka Parawy. Ostatnie dziesięć minut gospodarze grali w dziesiątkę, bowiem za taktyczny faul czerwoną kartką ukarany został Gerard Pilch. Obrońca gospodarzy zatrzymał wychodzącego na czystą pozycję Romana Bobaka.

0-1 Kacper Kogut (26)