2020-11-11 16:34:00

Stal Stalowa Wola pokonała Orlęta Radzyń Podlaski

Zielono-czarni przełamali się po dwóch porażkach z rzędu. Dziś Stalówka pokonała ekipę z Radzynia Podlaskiego i zainkasowała cenne trzy oczka.

Stal Stalowa Wola po dwóch ostatnich meczach była mocno podrażniona i dziś liczyło się tylko zwycięstwo. Podopieczni Jaromira Wieprzęcia od pierwszych minut byli stroną przeważającą. Niezłą okazję w 12. minucie miał Piotr Mroziński, który jednak uderzał niecelnie z rzutu wolnego.

Po chwili zreważnowały się Orlęta Radzyń Podlaski, jednak strzał zablokował jeden z graczy Stalówki. Zielono-czarni przeważali i częściej przebywali na połowie gości. Szanse mieli Michał Mistrzyk, Bartosz Wiktoruk oraz Michał Fidziukiewicz, jednak ich próby nie zaskoczyły Bartosza Klebaniuka.

Nie wykorzystane okazje się mszczą i boleśnie o tym przekonali się gospodarze, którzy tuż przed przerwą stracili gola. Piłkę przejął Maciej Filipowicz, który pokonał Matthewa Korziewicza. Stal próbówała jeszcze odrobić straty w tej części gry, jednak wynik nie uległ już zmianie.

Miejscowi byli mocno podrażnieni i tuż po zmianie stron doprowadzili do wyrównania. W szesnastce doskonale odnalazł się Michał Fidziukiewicz, który wykorzystał zamierzanie podbramkowe i wpakował piłkę do siatki. Stalówka dostała wiatru w żagle i po chwili mogło być 2-1, bowiem futbolówkę w bramce umieścił Mroziński, jednak arbiter nie uznał tego trafienia.

Co się jednak odwlecze to nie uciecze i nieco ponad kwadrans później, zielono-czarni strzelili gola numer dwa, a jego autorem był Michał Mistrzyk. Sytuacja ta podrażniła ekipę Orląt, która błyskawicznie ruszyła do odrabiania strat. Stal mądrze się jednak broniła i skutecznie odpierała ataki gości. Ostatecznie więcej bramek już nie padło i to zespół ze Stalowej Woli zgarnął komplet oczek.

0-1 Maciej Filipowicz (43)
1-1 Michał Fidziukiewicz (48)
2-1 Michał Mistrzyk (64)