2020-10-12 12:34:09

JKS Jarosław w derbach pokonał Piasta Tuczempy

Podopieczni Arkadiusza Barana w sobotnie popołudnie pokonali meczu derbowym ekipę Piastunek. Mecz był bardzo zacięty, a kibice zgromadzeni na nim zobaczyli aż pięć goli.

JKS Jarosław po trzech porażkach z rzędu chciał się przełamać. Podopieczni Arkadiusza Barana prowadzenie mogli objąć już w 4. minucie Marek Soczek zagrywał piłkę w pole karne, a przejął ją Aleks Kopcio, który uderzył nad poprzeczką. Piast Tuczempy nie zamierzał być dłużny i po chwili było 1-0, a Damian Barszczak celnym uderzeniem umieścił futbolówkę w siatce.

Sytaucja ta widocznie podrażniła przyjezdnych, którzy czym prędzej ruszyli do odrabiania strat. Jarosławianie napierali i w końcu dopięli swego w 42. minucie. Kacper Rączka wykorzystał gapiostwo Piasta i pewnym strzałem pokonał Krystiana Bułę. Kibice z niecierpliwością czekali na drugą połowę.

Po zmianie stron, obie ekipy miały swoje okazje, a żadnej z nich nie zadowalał remis. Publiczność oglądała bardzo dobry mecz. W 63. minucie JKS objął prowadzenie. Marek Soczek podawał do Rączki, ale jego strzał został zablokowany. Aleks Kopcio dobijał i po jego uderzeniu piłka znalazła się w bramce.

Radość gość nie trwała zbyt długo, bowiem 120 sekund później, Sebastian Sobolewski faulował w szesnastce Łukasza Czuba i arbiter odgwizdał rzut karny. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Karol Wota i pewnie egzekwował stały fragment gry. Jarosławianie czym prędzej ruszyli do odrabiania strat.

Zespół dowodzony przez Marka Strawę także miał swoje okazje, jednak żadna z nich nie znalazła drogi do siatki. JKS w 85. minucie ponownie objął prowadzenie, a gola na 2-3 zdobył pięknym uderzeniem zdobył Bartłomiej Raba. Więcej bramek meczu już nie padło i po końcowym gwizdku to goście cieszyli się z wygranej.

1-0 Damian Barszczak (6)
1-1 Kacper Rączka (42)
1-2 Aleks Kopcio (63)
2-2 Karol Wota (66-rzut karny)
2-3 Bartłomiej Raba (85)

Piast Tuczempy: Buła – Demski, Noga, Sobol, Harasz (46. Wiącek) – Buczkowski, Wota, Sas (79. Czubocha), Czub – Kogut, Barszczak (73. P. Strawa)

JKS Jarosłąw: Lis – Ptasznik, Szakiel, Saramak, Bartnik – Soczek (90. Krzyczkowski), Sobolewski, Borowski, Kopcio (72. Socha) – Raba, Rączka (90. Stankiewicz)

Żółte kartki: Sas, Czub - Ptasznik, Kopcio, Raba

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)