2020-10-12 10:06:38

Błękitni Ropczyce wyrwali punkt w starciu z rezerwami Stali Stalowa Wola

Podopieczni Łukasza Chmury po sobotnim meczu mogą być zadowoleni. Błękitni mimo że w 74. minucie przegrywali już 0-3, to jednak udało im się doprowadzić do remisu.

Stal II Stalowa Wola po remisie z Polonią Przemyśl chciała pójść za ciosem i w meczu z Błękitnymi Ropczyce zdobyć trzy oczka. Zielono-czarni do tego celu przybliżyli się w 16. minucie, a do siatki trafił Kacper Piotrowski, otwierając tym samym wynik tego spotkania. Gospodarze czym prędzej ruszyli do odrabiania strat.

Stalówka mądrze się jednak broniła i skutecznie odpierała ataki ekipy z Ropczyc. Do przerwy więcej goli już nie padło. Po zmianie stron, przyjezdni częściej atakowali i bardzo dobrze prezentowali się na murawie. Efektem tego była bramka na 0-2, a jej autorem był Kacper Piotrowski.

Po chwili Stal musiała radzić sobie w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Tymoteusz Buczek. Nie przeszkodziło to jednak przyjezdnym, by zdobyć gola numer trzy, a na listę strzelców wpisał się Maksymilian Malinowski. Wielu w tym momencie by pomyślało że jest po meczu, ale nic z tych rzeczy.

Błękitni w 78. minucie zdobyli gola 1-3, a jego autorem był Łukasz Kosiba. Sytuacja ta dodała miejscowym skrzydeł, którzy czym prędzej ruszyli do ataku. Zespół dowodzony przez Łukasza Chmurę rozpoczął poszukiwania kontaktowego trafienia, które mogło dać nadzieję na zdobycz punktową.

Starania ekipy z Ropczyc zakończyły się sukcesem, bowiem gol na 2-3 padł w 85. minucie za sprawą Roberta Sulisza. Błękitni poszli za ciosem i 180 sekund później był już remis, a na gola tym razem zdobył Hubert Siepierski, Sytuacja ta mocno podrażniła Stal, któta chciała czym prędzej przechylić szalę na swoją korzyść. To się nie udało, a w dodatku zielono-czarni kończyli w dziewiątkę, bowiem Kacper Moskal otrzymał drugą żółtą kartkę.

0-1 Kacper Piotrowski (16)
0-2 Kacper Piotrowski (65)
0-3 Maksymilian Malinowski (74)
1-3 Łukasz Kosiba (78)
2-3 Robert Sulisz (85)
3-3 Hubert Siepierski (88)

Błękitni Ropczyce: Albrycht - Szczybyło, Majka, Siepierski, Fornek, Kukla (68. Sypek), Piwowar (72. Darłak), Sulisz, Gdowik, Kot, Kurek (53. Ł. Kosiba)

Stal II Stalowa Wola: Konefał - Hudzik, Gnatek, Bosak, Buczek, Moskal, Popek (65. Kersten), Świerad, Malinowski, Pilch (60. Mścisz), Piotrowski (78. Piechniak)

Żółte kartki: Siepierski, Fornek, Kukla - Buczek, Moskal

Czerwone kartki: Tymoteusz Buczek (70-druga żółta), Kacper Moskal (90-druga żółta)