2020-09-28 16:46:43

Rezerwy Stali Stalowa Wola zremisowały z Legionem Pilzno! Kibice zobaczyli aż 10 goli

Ten kto zjawił się w sobotę na meczu w Pilznie, z pewnością nie miał czego żałować. Obie ekipy stworzyły kapitalne widowisko, a kibice zobaczyli aż 10 goli.

Oba zespoły przed sobotnią potyczką nie miały najlepszych humorów, wobec czego tego dnia zamierzały je poprawić sobie wygraną. Oczywiście niemożliwe było, aby zarówno Legion Pilzno jak i rezerwy Stali Stalowa Wola zdobyły komplet oczek. Trzeba było więc znaleźć jakiś komproms.

Strzelanie rozpoczął już w 5. minucie Kacper Piotrowski, który tym samym rozerwał przysłowiowy worek z bramkami. Po chwili Legion doprowadził do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Damian Wolański. Zarówno jedni jak i drudzy postawiły na ofensywny futbol, wobec czego kibice nie mogli narzekać na nudę.

Stalówka po stracie gola, czym prędzej ruszyła do ataku, celem odzyskania prowadzenia. Sztuka ta udała się jej w 20. minucie, a piłkę w siatce umieścił Robert Świerad. Legion nie zamierzał być dłużny i niedługo po tym było już 2-2, a tym razem bramkę zdobył Sebastian Dereń.

Ten kto zjawił się na meczu, z pewnością nie mógł narzekać na brak goli. Gospodarze po zdobyciu bramki wyrównującej, chcieli objąć prowadzenie i to udało im się w 32. minucie, a do siatki trafił po raz drugi tego dnia Damian Wolański. 180 sekund później było już 4-2, a na listę strzelców wpisał się Dominik Słota.

Legion tuż przed przerwą podwyższył na 5-2, po trafieniu samobójczym Mateusza Hudzika i wydawało się że jest już po meczu. Nic bardziej mylnego, bowiem zielono-czarni pokazali w drugiej odsłonie charakter. Zespół dowodzony przez Sławomira Adamusa zaczął straty i w 53. minucie po golu Jakuba Lebiody, rezerwy przegrywały już tylko dwiema bramkami.

Stal coraz śmielej sobie poczynała w Pilznie i w 64. minucie było 5-4 za sprawą Roberta Świerada, a więc przyjezdnym brakowało zaledwie jednego gola, by doprowadzić do wyrównania. Sztuka ta udała się ekipie ze Stalowej Woli w samej końcówce, a wynik meczu ustalił Kacper Piotrowski.

0-1 Kacper Piotrowski (5)
1-1 Damian Wolański (12)
1-2 Robert Świerad (20)
2-2 Sebastian Dereń (25)
3-2 Damian Wolański (32)
4-2 Dominik Słota (35)
5-2 Mateusz Hudzik (43-samobójcza)
5-3 Jakub Lebioda (53)