2020-06-13 18:59:17

Stal Stalowa Wola przegrała ze Skrą Częstochowa

Stal Stalowa Wola musiała uznać wyższość Skry Częstochowa. (fot. Stal Stalowa Wola)
Stal Stalowa Wola przegrała ze Skrą Częstochowa 1-2. Dla ekipy z Częstochowy to trzecie zwycięstwo z rzędu. Skra jest rewelacją rozgrywek 2 ligi po powrocie piłkarzy na boiska. W pokonanym polu zostawili już Widzew Łódź i GKS Katowice.

Już po dwudziestu sześciu minutach gry Stal Stalowa Wola mogła objąć prowadzenie w meczu ze Skrą Częstochowa. W polu karnym poślizgnął się Adam Mesjasz. Do piłki dobiegł Piotr Mroziński, ale doskonałą interwencją popisał się Mateusz Kos. Cztery minuty później goście wyszli na prowadzenie. Bramkę dla ekipy Pawła Ściebury zdobył Dawid Wolny. Napastnik Skry dostał podanie, minął jednego rywala i celnym strzałem pokonał Dawida Pietrzkiewicza.

Trzy minuty przed przerwą goście podwyższyli prowadzenie. Tym razem gola zdobył Piotr Nocoń, który po restarcie sezonu jest w życiowej formie. Tydzień wcześniej jego trafienie zapewniły Skrze trzy punkty w starciu z GKS-em Katowice. Tym razem pomocnik ekipy z Częstochowa dostał podanie z lewej strony z przed lini pola karnego zdobył drugą bramkę dla Skry Częstochowa.

Od początku drugiej połowy meczu piłkarze Szymona Szydełko ruszyli do ataków, ale na niewiele to się zdawało. Gospodarze nie potrafili stworzyć żadnej groźnej sytuacji. Dopiero w 83. minucie bramkę kontaktową zdobył Michał Płonka. Jednak na nic więcej nie było dziś stać piłkarzy "Stalówki". Skra wygrała 2-1 i trzy "oczka" pojechały do Częstochowy.

0-1 Dawid Wolny (30)
0-2 Piotr Nocon (42)
1-2 Michał Płonka (83)

Stal Stalowa Wola:
Pietrzkiewicz – Jarosz, Kiercz, Witasik, Zmorzyński, Jopek, Mroziński, Sobotka, Ciepiela, Śpiewak, Fidziukiewicz

Skra Częstochowa:
Kos – Mesjasz, Zalewski, Nocoń, Gołębiowski, Napora, Niedbała, Wolny, Olejnik, Holik, Kieca

Jeżeli w takim meczu nie punktują to o zachowanie ligowego bytu będzie bardzo ciężko. Przez tyle lat ślizgali się po ogonie II ligi, ale zawsze jakoś dawali radę się utrzymać. Tym razem chyba limit szczęścia się wyczerpie i Stalowa poleci do III ligi. Życzę utrzymania, ale jakoś ciężko mi znaleźć pozytywy w grze Stalówki. Jedyne co działa na ich korzyść to fakt, że różnice punktowe są niewielkie, ale nawet tego nie potrafią wykorzystać... Spadek nie jest wcale taki zły, bo przynajmniej będą mogli zagrać derby z Siarką.

Kielich 2020-06-13 19:12:38

Oj znowu wypadek przy pracy haha ale jesteście slabi dobrze że Łęczna mecz odpuscila bo bieda już by była, Czego nie grał Szczutowski i Tluczek koła napędowe drużyny

jerry 2020-06-13 19:17:48

super

~anonim 2020-06-13 19:18:10

Tak tylko płakać utrzymamy się Bełchatów nie ma kasy wycofa się z ligi zacznie od 4 .Siedlce mają jeszcze sprawę za doping zobaczymy jaki będzie wyrok .Elbląg problemy finansowe .Grać do końca mimo to

Mewa1944 2020-06-13 19:21:00

Oho, tirówka już by wlazła najchętniej pod zielony stolik ^_^

TylkoZKS 2020-06-13 19:21:36

Do czego wy pisowskie dranie doprowadziliście? W klubie było może biedniej, ale graliśmy w 2 lidze spokojnie. Przyszliście, wprowadziliście większe pieniądze, ale jednocześnie swoich ludzi, którym na Stalówce nie zależy i nie robiłoby różnicy, czy Stal jest w 2 lidze czy okręgówce. Ważne, żeby przelew z miasta dla kolesi się zgadzał.

STW 2020-06-13 19:25:24

brawo szydełko bajkopisarzu dalej walczymy o baraze ,dalej widzisz progres w kazdym meczu ? bo ja wcale od 1 kolejki na dnie nic sie nie zmienia gdyby nie junior ze stalowej co dał nam 3 pkt juz bysmy spadli ,najgorsze ze nie widac swiatelka wtunelu ci kopacze co graja u nas to totalny szrot bez umiejetnosci grania w pilke nozna nic nie potrafia niestety ,ja juz sie pogodzilem ze spadkiem ,ciekawe czy fabianowski dalej bedzie na fejsie klubowym podjudzał ludzi do kupowania karnetow

Haha 2020-06-13 19:25:33

TYLKO ZKS Święte słowa transfery porażka jedynie co pan manager haha pierdzieli to przedłużamy umowy jest progres no jest w portfelach pseudo gwiazdek trenerka i menagerka

~anonim 2020-06-13 19:37:08

Fabianowski miej honor i odejdź .Nie potrafisz wykorzystać takiego atutu w postaci prezydenta co z tego że da duzo kasy jak i tak nie potrafisz tego wykorzystać .Nawet jakby przelał 5 baniek to nic z tym nie zrobisz .Nowy prezes ma pierwszego kandydata do wywalenia

TylkoZKS 2020-06-13 19:42:56

Nowak zobacz jak wszystko spi...liłeś! To jest ten plan pięcioletni? Szczur "porządził" i uciekł z tonącego okrętu. BÓJCIE SIĘ CHAMY, DO 3 LIGI SPADAMY!

jerry 2020-06-13 19:43:16

miejmy nadzieje ze ludzie nie dadza sie nabic w butelke i nie beda wywalac kase na karnety bo widac golym okiem ze im wiecej kasy w klubie tym gorzej ,kiedys bylo biednie ale bylo na co popatrzec a teraz paraolimpiada

~anonim 2020-06-13 19:45:37

Problemem jest Fabianowski bo bilans jego udanych transferów jest porażający.Nowaka nie ma mam nadzieję że nowy to ogarnie.Ale Fabian to przyczyna naszych problemów

Ryszard Ochódzki 2020-06-13 19:57:02

Super:)

stalowy 2020-06-13 19:59:25

niech w koncu ten trenerek-narcyz przestanie wystawiac do składu tego fidziukiewicza gosc jest tak szybki i zwrotny jak woz z weglem i nie ma z niego zadnego pozytku ,gdzie sa napastnicy w zespole co robili dzialacze w przerwie zimowej ? ano zatrudnili podobnego do fidziukiewicza ze stali rzeszow plonke a gole strzela obronca junior

~anonim 2020-06-13 20:05:41

Trabka Dadok Janiszewski Dziubiński ile klub zarobił na tych zawodnikach ? Chcemy poznać kwoty ?

Mielec 2020-06-13 20:09:13

gratulacje dla Skry wiedziałem że wygracie ,czas fuksów sie skończył

~anonim 2020-06-13 20:11:43

Jeszcze jeden rekord dostać dwie żółte kartki w jednej minucie i wylecieć na trybuny ? Serio panie trenerze

Kibic 2020-06-13 20:16:47

Oj jak Stalówka spadnie to będzie piekło. Policja będzie miała dużo roboty. Już dziś było widać ogromne wkurzenie, to co będzie jak spadniemy? Spadku wam nie wybaczymy!

st.w 2020-06-13 21:02:45

mielismy w rundzie rewanzowej odrabiac straty wszyscy sie podniecali ze grajac na wlasnym obiekcie utrzymamy sie bez problemu a tu zonk 3 mecze 2 pkt i to cudem uratowane biorac pod uwage ze reszte meczy tez gramy u siebie ciezko o optymizm ,kopacze co graja w naszym zespole to jak ktos juz napisał nadaja sie na paraolimpiade zero jakosci ,kto odpowiada za transfery ? zaden sie nie sprawdził ten ktos powinien poleciec ze stanowiska !!!

ZeStalowej 2020-06-13 21:21:38

z tego szydelki to taki sam trener jak i z wtorka tylko ten sie modniej ubiera i ladnie mowi do kamery:)

jerry 2020-06-13 21:35:06

młody chłopak jeszcze sie uczy trenerki szkoda ze naszym kosztem ,2 liga to jednak za wysokie progi dla niego

olo 2020-06-13 22:08:35

Ma ktoś informacje czemu Tomek Płonka nie gra? Za słaby? Kontuzja?

~anonim 2020-06-13 22:14:22

Kontuzja trener mówił w wywiadzie

~anonim 2020-06-14 09:24:14

PILKARZYKI DO ROBOTY!!!!!!!

Motór 2020-06-14 12:15:58

Przestańcie sapać debile.... Jeszcze jest 9 kolejek do końca i wiem że na bank spotkamy się z miernotami typu banda motór.... I innymi frajerami których jest dookoła sporo. Walcie się... Debile.... Stalówka Zawsze PANY...!!!!

jerry 2020-06-14 14:05:31

przed nami sadny tydzien we srode mecz z rzeszowem a w sobote z legionovia jak nie wygramy obydwu meczy to mozemy zwijac zagle nic z tego nie bedzie ,to bedzie tez znak ze mecze na swoim boisku nic nie znacza i tym samym szanse utrzymania spadaja do zera .chciałbym sie mylic ale na podstawie 5 meczow rundy rewanzowej gdzie w sumie chyba zadnej konkretnej akcji nie stworzylismy to po prostu nie widac jakiejs nadzieji na poprawe . Pomimo ze ten trener preferuje styl defensywny i co z tego jak w kazdym meczu kopacze w obronie robia dziecinne bledy z ktorych padaja gole ,nie ma wykonawcow do takiego stylu grania wiec nie da sie tak grac a my mamy wygrywac po brakuje ptk ,nie widze nadzieji niestety