2020-06-13 19:56:00

Stal Rzeszów bez punktów w meczu z GKS-em Katowice. Zwycięską bramkę zdobył Grzegorz Janiszewski

Stal Rzeszów przegrała z GKS-em Katowice. (fot. Stal Rzeszów)
GKS Katowice pokonał Stal Rzeszów 3-2. "Biało-niebiescy" przegrali po raz pierwszy odkąd ich szkoleniowcem jest Marcin Wołowiec. Zwycięską bramkę dla gospodarzy zdobył Grzegorz Janiszewski.

W czwartej minucie meczu Piotr Kurbiel otworzył wynik meczu pomiędzy GKS-em Katowice a Stalą Rzeszów. Napastnik "Gieksy" otrzymał prostopadłe podanie od Adriana Błąda i w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem Wiktora Kaczorowskiego.

Dziesięć minut później na stadionie przy ul. Bukowej 1A było 1-1. Do wyrównania doprowadził Wojciech Reiman, który wykorzystał zamieszanie w polu karnym GKS-u, dopadł do piłki i skierował ją do siatki. Jednak piłkarze Marcina Wołowca z remisu cieszyli się tylko pięć minut, bo gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. Tym razem gola zdobył Kacper Michalski.

Na przerwę obie ekipy schodziły jednak z remisem. Najpierw w 35. minucie groźny strzał głową oddał Damian Kostkowski, ale piłka minimalnie przeleciała nad poprzeczką. Jednak już minutę później do wyrównania doprowadził młodzieżowiec Stali, Wiktor Kłos. 20-letni skrzydłowy zdobył gola uderzeniem głową.

Po zmianie stron tempo meczu wyraźnie spadło. Dziesięć minut po wznowieniu gry po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Błąda strzelał Michalski, ale piłkę zablokował Łukasz Góra. W 65. minucie Kostkowski w rewanżu uderzył na bramkę głową, ale Bartosz Mrozek bez problemów obronił ten strzał. W 78. minucie w GKS miał wielką szansę na trzecią bramkę. W zamieszaniu w polu karnym piłkę dopadł Szymon Kiebzak, ale futbolówka po jego strzale minęła lewy słupek bramki Kaczorowskiego.

Cztery minuty przed końcem meczu fatalny błąd popełnił Kaczorowski, który wypuścił piłkę przed siebie po strzale jednego z zawodników GKS-u. Do bezpańskiej piłki dopadł Grzegorz Janiszewski i były zawodnik Stali Stalowa Wola zapewnił trzy punkty ekipie Rafała Góraka.

Jeszcze chwilę później groźny strzał oddał Góra, ale na nic się to zdało. Stal Rzeszów po raz pierwszy odkąd ich trenerem jest Wołowiec musiała uznać wyższość rywala. Warto dodać, że piątej minucie doliczonego czasu gry gospodarze mieli jeszcze rzut karny. Jednak "jedenastki" nie wykorzystał Adrain Błąd.

1-0 Piotr Kurbiel (4)
1-1 Wojciech Reiman (14)
2-1 Kacper Michalski (19)
2-2 Wiktor Kłos (36)
3-2 Grzegorz Janiszewski (86)