2020-03-07 22:12:00

Siarka Tarnobrzeg wygrała z Jutrzenką Giebułtów zgodnie z planem

Siarka pokonała Jutrzenkę zgodnie z planem (fot. Marcin Radzimowski)
Walcząca o powrót do drugiej ligi Siarka Tarnobrzeg ograła dziś przed własną publicznością beniaminka rozgrywek, Jutrzenkę Giebułtów. Tym samym przyjezdni nie zrewanżowali się ekipie z Podkarpacia za porażkę w rundzie jesiennej w Zabierzowie.

Wynik sobotniego spotkania otworzyli piłkare Jutrzenki Giebułtów, który zdobyli bramkę jako pierwsi wykorzystując błąd Bartłomieja Wiktora. Na listę strzelców wpisał się Maciej Balawender w 33. minucie meczu. Do przerwy Siarka Tarnobrzeg przegrywała 0-1.

"Siarkowcy" wznieśli się na wyżyny umiejętności w drugiej części spotkania. Kibice gospodarzy byli świadkami znakomitych kontr. W ten sposób wyrównanie swojej drużynie dał Kamil Kargulewicz. Zawodnik popisał się celnym strzałem wykorzystując podanie Arkadiusza Gajewskiego w 50. minucie.

Zaledwie dziesięć minut później tarnobrzeżanie prowadzili już 2-1 po precyzyjnym uderzeniu Mateusza Janeczki z rzutu wolnego. Dzięki grze kombinacyjnej na boisku podopiecznym Grzegorza Opalińskiego udało się zdobyć kolejną bramkę i w ciągu niecałych dwudziestu minut pozbawić marzeń Jutrzenkę Giebułtów o wywiezeniu choćby jednego punktu z Tarnobrzega

Dzisiejszy rezultat jest dobrym prognostykiem dla podkarpackiej ekipy przed kolejną rywalizacją w Sieniawie z tamtejszym Sokołem.

0-1 Maciej Balawender (33)
1-1 Kamil Kargulewicz (50)
2-1 Mateusz Janeczko (60)
3-1 Mateusz Janeczko (63)