https://stalrzeszow.pl/stal-rzeszow-rakow-czestochowa-w-i-rundzie-fortuna-pucharu-polski/


2020-02-09 10:05:27

AZS PWSTE Jarosław pokonał na wyjeździe MCKiS Jaworzno

Wyjazdy do województwa śląskiego chyba służą ekipie z Jarosławia (fot. Claudia Photography)
Wyjazdy do województwa śląskiego chyba służą ekipie z Jarosławia (fot. Claudia Photography)
Wyprawy do województwa śląskiego chyba służą ekipie Tomasza Fortuny. Akademicy w sobotni wieczór pokonali zespół z Jaworzna.
 
Lepiej w mecz weszli koszykarze MCKiS-u Jaworzno, którzy szybko wypracowali sobie pięciopunktową przewagę. AZS PWSTE Jarosław nie zamierzał jednak być dłużny i po chwili przewaga miejscowych stopniała do trzech oczek. 
 
Przyjezdni cały czas napierali, jednak nie udało im się skrócić dystansu. Co się jednak odwlecze to jednak nie uciecze i po krótkiej przerwie to Akademicy zaczęli nadawać ton wydarzeniom na parkiecie. Zespół Tomasza Fortuny z każdą minutą powiększał swoją przewagę i do przerwy prowadził siedmioma punktami.
 
Drużyna z Jaworzna była mocno podrażniona, wobec czego szybko po zmianie stron odrobiła po części straty. Wynik cały czas był na styku, a przed ostatnią kwartą, przewaga jarosławian wynosiła zaledwie jedno oczko. Podkarpacka drużyna w ostatniej kwarcie zagrała va banque, wobec czego po meczu mogła cieszyć się z wygranej. 
 
MCKiS Jaworzno - AZS PWSTE Jarosław 64-72 (14-11, 13-24, 23-16, 14-21)
 
MCKiS Jaworzno: Brzozowski 4, Bogdanowicz 13, Fleszar, Wróblewski 7, Dusiło 0, Grochowski 9, Cierniecki, Krakowiak 18, Roszkowski 2, Nowacki 18
 
AZS PWSTE Jarosław: Kuśmierz 0, Fortuna 0, Krawiec 15, Suliba 0, Mikołajko 14, Majka 17, Buszta 5, Argasiński 0, Strzępek 4, Reichert 0, Bielecki 17
 
Sędziowali: Miłosz Tracz, Łukasz Oleksy
 
Komisarz: Adrian Piekacz

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij