https://online.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-02-08 19:02:45

BKS Stal Bielsko-Biała bez szans! Developres SkyRes Rzeszów dopisał kolejne 3 punkty

foto. Developres SkyRes Rzeszów
foto. Developres SkyRes Rzeszów
Nie było niespodzianki w Hali Podpromie, siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów po raz drugi w tym sezonie pokonały BKS Stal Bielsko-Biała. Był to pierwszy z dwóch meczów, które czekają drużynę Stephana Antigi w najbliższych dniach.
 
Po pojedynku z Unet e-work Busto Arsizio w środku tygodnia, siatkarki Developresu SkyRes Rzeszów czekało starcie z niżej notowanym BKS-em Stal Bielsko Biała. W pierwszym pojedynku obu drużyn górą okazały się Rysice, które wygrały 3:0. 
 
Pierwszy set lepiej rozpoczął się dla drużyny przyjezdnej, która prowadziła trzema punktami. Później do głosu doszły rzeszowianki, które doprowadziły do remisu 13:13. Chwilę potem dzięki skutecznej grze w bloku Rysice już prowadziły 17:15. Końcówka przebiegła pomyślnie dla siatkarek Stephana Antigi, które po ataku Jeleny Blagojević zamknęły wynik tej partii (25:20).
 
Druga odsłona przebiegała pod dyktando gospodyń, które szybko zyskały pięciopunktową przewagę (6:1). Różnica punktowa rosła wraz z dalszym przebiegem seta i zdawać się mogło, że bielszczanki myślą już o kolejnej partii. Ostatecznie Developres wygrał 25:18.
 
W trzecim secie odrodziły się przyjezdne, które kontrolowały grę przez większość partii. Świetnie w ataku spisywała się Andrea Kossanyiova, która napsuła dużo krwi rzeszowskim siatkarkom. Przy prowadzeniu BKS-u 22:14 nieco odrodziły się Rysice, jednak kilka dobrych zagrywek Zuzanny Efimienko-Młotkowskiej nie wystarczyło na odrobienie strat (18:25).
 
Decydująca partia ponownie lepiej zaczęła się dla rzeszowianek, które po błędzie Oliwii Różański prowadziły 4:0. W połowie partii obudziły się siatkarki ze śląska i niemal odrobiły całą stratę punktową. Chłodną głowę zachowały w najważniejszych momentach gospodynie i to one cieszyły się ze zdobycia trzech punktów w tym meczu. Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Michaela Mlejnkova

 

Developres SkyRes Rzeszów 3:1 BKS Stal Bielsko-Biała

(25:20, 25:18: 19:25, 25:22)

 

MVP: Michaela Mlejnkova

 
Developres SkyRes Rzeszów: Frantti (1), Witkowska (8), Blagojević (9), Efimienko-Młotkowska (9), Valentin-Anderson (3), Zaroślińska-Król (14), Krzos (libero) oraz Polańska (1), Kaczmar, Mlejnkova (23), Gałucha (1) i Przybyła (libero)
 
BBTS Bielsko-Biała: Krajewska (1), Różański (18), Kossanyiova (25), DeHoog (8), Świrad (7), Moskwa (6), Drabek (libero) oraz Wellna, Kowalczyk (4), Edelman i Dąbrowska

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 0

Rozwiąż działanie =

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij