https://online-mexos.efortuna.pl/page?key=ej0xMzUzMTM1NiZsPTE0NjM1MTYzJnA9MzExOTg%3D&var1=cms%2Fbonus

2020-01-21 20:37:32

Sagę z Krzysztofem Ropskim rozstrzygnie PZPN

Saga z Krzysztofem Ropskim trwa zdecydowanie za długo (fot. Radosław Kuśmierz)
Saga z Krzysztofem Ropskim trwa zdecydowanie za długo (fot. Radosław Kuśmierz)
Krzysztof Ropski został zaprezentowany jako piłkarz Motoru Lublin. Jednak sytuacja z najlepszym snajperem w rundzie jesiennej 3 ligi gr. IV nie należy do najprzyjemniejszych. Tak naprawdę każdy na tym traci. Lubelski klub postanowił jednak sprawę skierowac do PZPN-u.
 
Za każdym razem, gdy pojawia się informacja na temat Krzysztofa Ropskiego i Motoru Lublin, to już w głowie słyszymy intro Mody na sukces. Brakuje jeszcze, aby lektor powiedział nam, który to już odcinek. Żarty żartami, ale ta sprawa robi się naprawdę nieciekawa.
 
Doskonale wiemy, że całą sprawę doskonale znacie, ale przypomnijmy w skrócie o co chodzi. Najlepszy napastnik jesieni w 3 lidze gr IV, podpisał umowę z żółto-biało-niebieskimi. Klub z Lublina wpłacił wartość klauzuli i wydawałoby się że na tym koniec. Niestety, ale nie.
 
Siarka Tarnobrzeg pieniądze dostała, ale na stare konto. Włodarze spadkowicza z drugiej ligi pieniądze odzyskali i odesłali na konto Motoru, twierdząc że umowa jest nieważna. W mediach rozpoczęło się przeciąganie lini pomiędzy klubami. Sprawę też skomentował sam zawodnik na łamach Echa Dnia.
 
Klub z Lublina ostatnio zaprezentował zawodnika, a dziś wydał komunikat, w którym poinformował m.in. o złożeniu wniosku o stwierdzenie rozwiązania kontraktu i ustalenie istnienia umowy. Poniżej prezentujemy treść oświadczenia.
 
Komunikat Zarządu Klubu Motor Lublin S.A. w sprawie kontraktu Krzysztofa Ropskiego
 
W związku z zaistniałą sytuacją, wywołaną przez Klub Siarka Tarnobrzeg S.A., który pomimo ważnego skorzystania przez Klub Motor Lublin S.A. z klauzuli odstępnego w kontrakcie zawodniczym Krzysztofa Ropskiego, po upływie kilku dni zakwestionował własne stanowisko o ważnym rozwiązaniu tego kontraktu i ważnym nawiązaniu umowy z Klubem Motor Lublin S.A., Klub Motor Lublin S.A. informuje, iż w dniu dzisiejszym złożył do PZPN-u – Izby ds. rozwiązywania sporów sportowych – Wniosek o stwierdzenie rozwiązania kontraktu i ustalenie istnienia umowy, w którym przedstawił stanowisko prawne, co do słuszności i prawidłowości działania Klubu Motor Lublin S.A. przy kontraktowaniu zawodnika Krzysztofa Ropskiego.
Wniosek ten zawiera również argumentację prawną, świadczącą o nielojalnym – w stosunku do zasad uczciwego obrotu prawnego oraz rywalizacji fair play – postępowaniu Klubu Siarka Tarnobrzeg S.A. i stosowaniu przez ten klub klauzul abuzywnych w kontraktach zawodniczych.
Będziemy oczekiwać na rozstrzygnięcie Izby, stojąc na stanowisku, iż Krzysztof Ropski jest zawodnikiem Klubu Motor Lublin S.A.
 
Zarząd Klubu Motor Lublin S.A.

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 8

Rozwiąż działanie =

RJA 2020-01-21 21:12:17 14 2

I się Prezesik doigrał xD

RJA 2020-01-21 21:12:17 14 2

I się Prezesik doigrał xD

SSW 2020-01-21 23:29:50 10 2

Mam nadzieję, że Siarce dowalą sankcje za te walenie w .h.ja!

~anonim 2020-01-22 00:36:30 5 1

Wypłacajcie kasę piłkarzom na czas!

~anonim 2020-01-22 00:36:30 4 1

Wypłacajcie kasę piłkarzom na czas!

fakty 2020-01-22 09:55:21 3 3

Kibice Stali Stalowa Wola otrzymali dziś informację, na którą czekali od kilku miesięcy. Po sporych opóźnieniach z remontem stadionu przy ulicy Hutniczej, klub z powrotem będzie rozgrywał swoje mecze w roli gospodarza w Stalowej Woli.
Działacze Stali ogłosili, że już wkrótce będą znane szczegóły odnośnie sprzedaży karnetów na domowe mecze zespołu. Jednocześnie prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny potwierdził, iż Stalówka pierwsze spotkanie na odnowionym obiekcie rozegra 29 lutego z Bytovią Bytów. Będzie to pierwszy mecz rundy wiosennej piłkarskiej II ligi.
Przez okres remontów większość swoich spotkań w roli gospodarza Stal Stalowa Wola rozgrywała w Boguchwale.

fakty 2020-01-22 11:38:35 6 2

Stalowa wola najlepszy nawóz na pola.

jerzy 2020-01-22 12:17:53 7 0

czemu piszecie szanowna redakcjo, ze na stare skoro wyslane na konto ktore jest w rejestrze podatnikow VAT prowadzonym przez Ministerstwo Finansow. Troche wiedzy by sie przydalo

1957 2020-01-22 21:10:51 6 0

Teraz to Siarka dostanie grzywnę od PZPN i już nic w tym klubie nie będzie prócz prezesa z pod Klimontowa co po gospodarsku sprawy załatwia. To taki Lepper z Tarnobrzega.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij