2020-01-21 22:01:40

Futsal: Hattrick Nowaka, show Pigana i czerwona kartka dla Piszczka [podsumowanie 6.kolejki]

W 2 lidze futsalu zaczęła się runda rewanżowa. KS Zaczernie Futsal Team zrewanżowało się kibicom za wynik w Przeworsku i tym razem zainkasowali pełną pulę punktów z Futsal Team Przeworsk. W Tryńczy całe show meczu skradł Dawid Pigan, który strzelił w tym spotkaniu aż 7 goli. Rezerwy Heiro Rzeszów po raz kolejny bezradne w starciu z KF Stal Mielec.

KS Zaczernie Futsal Team – Futsal Team Przeworsk

KS Zaczernie Futsal Team bez większych problemów poradził sobie z Futsal Team Przeworsk.
Kapitan gospodarzy Bartłomiej Bać, wziął sprawy w swoje ręce i szybko dał prowadzenie swojej drużynie, kilka minut później do wyrównania doprowadził Tomasz Wojtas. Kolejną bramką popisał się Patryk Rusin, któremu nieco pomyliły się bramki i trafił do swojej siatki!

Hat-trickiem w tym spotkaniu popisał się Adrian Nowak, który dobrze współpracował z drużyną co zaowocowało aż trzema trafieniami. Minutę później Bartłomiej Bać nie dał szans bramkarzowi gości i trafił w okienko bramki! Dwie minuty przed końcem zawodnik gospodarzy trafia ponownie do swojej bramki. Dawid Kaszuba był zaskoczony poczynaniami Patryka Rusina w tym meczu! Na koniec Mateusz Wojtanowski w swoim stylu zamyka wynik spotkania.

6:3 - Mateusz Wojtanowski (39’)

KS Zaczernie Futsal Team: Paśko, Kaszuba, Blicharz - Micał, D.Guzek, Bać, Wojtanowski, Sroka, R.Guzek, Nowak, Rusin

Futsal Team Przeworsk: Przewrocki, Wołowiec – Misiąg, Wojtas, Nikanovych, Najsarek, Piątek, Ostrowski, Drozd, Salwach

Góral Tryńcza – GKS Zarzecze

Spotkanie w Tryńczy lepiej zaczęło się dla GKS-u Zarzecze.
Już po minucie spotkania sędzia podyktował rzut wolny i Sebastian Pawlak trafia do bramki rywala otwierając worek z bramkami. Na to trafienie szybko odpowiedział kapitan Górali – Dawid Pigan, który dwa razy trafił do siatki. Chwilę później Sebastian Pawlak wykorzystał błąd obrony i wyrównał wynik. Dobre podanie od Dawida Czyrnego wykorzystuje Pigan, który w przeciągu 11. Minut zyskał na swoim koncie hattricka. Następnie ładne uderzenie wykorzystuje Dawid Czyrny podwyższając wynik spotkania na 4-2. Kolejne błędy Górala wykorzystują goście – Sebastian Pawlak oraz Łukasz Gaweł doprowadzają do remisu. Gola do szatni zdobył Dawid Pigan.

Druga połowa spotkania obfitowała w grad goli. Mateusz Kowal oraz Mateusz Kalin szybko trafiają w siatkę rywala i podwyższają wynik na 7-4 ale Sebastian Pawlak nie daje za wygraną i minutę później odpowiada rywalom, niestety był to jego ostatni gol w tym spotkaniu. Ostatnie 5. Minut należało do gospodarzy, na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Purcha a kolejne gole zaliczyli – Dawid Czyrny oraz aż kolejne trzy gole dopisał sobie Dawid Pigan, który w tym meczu popisał się rewelacyjną formą.

12:5 - Dawid Pigan (39’)

Góral Tryńcza: Wiatr - Kowal, Pigan, Purcha, Czyrny, Jagodziński, Olejarka, Kalin, Dadak

GKS Zarzecze: Lis – Kubas, Kłak, Gaweł, Pawlak, Ficek, Mikus

Heiro II Rzeszów - KF Stal Mielec

W Rzeszowie rezerwy Heiro gościły lidera rozgrywek KF Stal Mielec. Spotkanie zaczęło się dość nieprzyjemnie, po 10. Minutach bramkarz gości sfaulował rywala poza polem karnym co kosztowało go opuszczenie boiska z czerwoną kartką. Kilka minut później Kacper Wątróbski otwiera wynik spotkania a minutę przed końcem do wyrównania doprowadza Przemysław Dzięgiel.

Druga połowa już była lepsza dla Mielca. Kapitan gości – Tomasz Skowron podwyższa wynik spotkania. Szybko odpowiadają rezerwy Heiro, Mateusz Zasadny wyrównuje losy spotkania. Heiro II Rzeszów bezradni w starciu z KF Stal Mielec. Ostatnie 15. Minut należało do gości, bo to oni bez problemów trafiali do siatki gospodarza, na listę strzelców wpisali się: Łukasz Skowron, Patryk Tetlak, Maciej Ryba a kolejnego gola zdobył Tomasz Skowron.

Heiro II Rzeszów 2:6 KF Stal Mielec

1:0 – Kacper Wątróbski (17’)
1:1 – Przemysław Dzięgiel (19’)
2:1 – Tomasz Skowron (22’)
2:2 – Mateusz Zasadny (23’)
3:2 – Łukasz Skowron (25’)
4:2 – Tomasz Skowron (32’)
5:2 – Patryk Tetlak (38’)
6:2 – Maciej Ryba (29’)

Heiro II Rzeszów: Zając, Sieńko - Augustyn, Zasadny, Dzięgiel, Głowacz, Skalski, Starzewski, Łeski, Naumov, Warzybok

KF Stal Mielec: Piszczek – Wątróbski, Ł.Skowron, T.Skowron, Dopart, Tetlak, Miazga, Ryba