Ładowanie wyników…

Stal Stalowa Wola za burtą Pucharu Polski. Zadecydował gol w doliczonym czasie gry

fot. Daniel Tracz / stal1938.pl
fot. Daniel Tracz / stal1938.pl
Stal Stalowa Wola pożegnała się z STS Pucharem Polski już w rundzie wstępnej. Podkarpacki zespół prowadził na wyjeździe ze Śląskiem II Wrocław 2-1, ale ostatecznie przegrał 2-3. Decydująca bramka padła w drugiej minucie doliczonego czasu gry.
 
Spotkanie rozegrane na Stadionie Piłkarskim Oporowska we Wrocławiu miało bardzo emocjonujący przebieg. Stal zdołała odrobić straty, a następnie odwrócić wynik, lecz w końcówce nie utrzymała prowadzenia i straciła szansę na awans do kolejnej rundy.

Śląsk II Wrocław szybko objął prowadzenie

Pierwszą groźną sytuację gospodarze stworzyli już w 2. minucie. Patryk Sokołowski dopadł do piłki w polu karnym i oddał strzał, ale Krystian Harciński skutecznie interweniował.

Kilka minut później odpowiedziała Stal. Po indywidualnej akcji jeden z zawodników gości uderzył z około 13 metrów, jednak Gracjan Korytkowski bez większych problemów złapał piłkę.

W 13. minucie Śląsk II wyszedł na prowadzenie. Junior Nsangou podał do Wiktora Kamińskiego, którego strzał z dystansu został odbity przez Harcińskiego. Piłkę próbował jeszcze wybić jeden z obrońców Stali, ale ostatecznie dopadł do niej Igor Kobelczuk i skierował ją do bramki.

Krystian Harciński obronił rzut karny

Stal próbowała odpowiedzieć. Po szybkim rozegraniu akcji Marcin Grabowski zdecydował się na uderzenie zza pola karnego, lecz piłka minęła bramkę gospodarzy.

W 26. minucie sytuacja podkarpackiego zespołu mogła stać się jeszcze trudniejsza. Harciński sfaulował w polu karnym Kobelczuka, a sędzia wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Wiktor Kamiński, ale bramkarz Stali wyczuł jego intencje i obronił rzut karny.
 
Niewykorzystana jedenastka zemściła się na gospodarzach jeszcze przed przerwą. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego najlepiej w polu karnym zachował się Adam Chrzanowski. Obrońca Stali wygrał pojedynek w powietrzu i strzałem głową pokonał Gracjana Korytkowskiego.

W końcówce pierwszej połowy Chrzanowski zatrzymał faulem rozpędzonego Kobelczuka i został ukarany żółtą kartką. Do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 1-1.

Maciej Śliwa dał Stali Stalowa Wola prowadzenie

Po zmianie stron Stal zdołała odwrócić losy spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym do piłki dopadł Maciej Śliwa, który zachował spokój w pojedynku z bramkarzem i zdobył gola na 2-1.

Śląsk II odpowiedział zmianami. Na boisku pojawili się między innymi Krzysztof Danielewicz, Maksymilian Stangret, Łukasz Zajączkowski i Dawid Moskaluk.

Bliski wyrównania był Stangret, który uderzył głową z niewielkiej odległości po dośrodkowaniu Mikołaja Tudruja. Harciński ponownie uratował jednak Stal skuteczną interwencją.
 
W 73. minucie gospodarze doprowadzili do remisu. Dawid Moskaluk dośrodkował piłkę w pole karne, Maksymilian Stangret przedłużył akcję, a Wiktor Kamiński umieścił futbolówkę w siatce.

Stal mogła ponownie objąć prowadzenie kilka minut później. Dawid Wolny oddał strzał z okolic linii pola karnego, jednak Gracjan Korytkowski nie dał się zaskoczyć.

Gol Łukasza Zajączkowskiego w 90+2. minucie

Gdy wydawało się, że do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebna będzie dogrywka, Śląsk II przeprowadził decydującą akcję. Po wybitym dośrodkowaniu piłkę przed polem karnym przejął Łukasz Zajączkowski.

Zawodnik gospodarzy zdecydował się na techniczne uderzenie w kierunku dalszego słupka i pokonał Krystiana Harcińskiego. Bramka zdobyta w 90+2. minucie zapewniła rezerwom Śląska zwycięstwo 3-2.

Stal Stalowa Wola nie zagra więc w kolejnej rundzie STS Pucharu Polski. Podkarpacki klub zakończył udział w rozgrywkach po niezwykle bolesnej porażce we Wrocławiu.
Stopka meczowa #156043 (strzelcy)

Śląsk II Wrocław: Gracjan Korytkowski - Mateusz Cegliński, Hubert Muszyński, Szymon Rygiel, Mateusz Krygowski (60. Mikołaj Tudruj) - Lamine Coulibaly (68. Dawid Moskaluk), Patryk Sokołowski, Maksymilian Krzewiński (53. Krzysztof Danielewicz), Junior Nsangou (68. Łukasz Zajączkowski), Wiktor Kamiński - Igor Kobelczuk (53. Maksymilian Stangret).

Stal Stalowa Wola: Krystian Harciński - Szymon Kwapisz, Łukasz Furtak, Adam Chrzanowski, Marcin Grabowski (46. Patryk Zaucha) - Hubert Tomalski (72. Dawid Wolny), Paweł Żyra (46. Kamil Kort), Mateusz Solarz (57. Gédéon Nongo), Maciej Śliwa, Dariusz Kamiński (85. Anthony Rogalski) - Jakub Jeleń.

Sędziował: Dorian Skwara (Łódź).
Żółte kartki: Muszyński - Chrzanowski.
Więcej o meczu: Śląsk II Wrocław - Stal Stalowa Wola
Więcej o lidze: Puchar Polski
Czytaj także
Komentarze
Uwaga! Teraz komentarze są domyślnie ukryte, aby poprawić komfort korzystania z serwisu. Kliknij przycisk „Zobacz komentarze”, aby je wyświetlić i dołączyć do dyskusji.