2024-03-20 19:52:11

Siarka Tarnobrzeg ograła na wyjeździe Świdniczankę Świdnik

Siarka Tarnobrzeg dopisała zwycięstwo ze Świdniczanką (fot. Konrad Kwolek)
Siarka Tarnobrzeg z dużą pewnością pokonała na wyjeździe Świdniczankę Świdnik z czteroma bramkami przewagi.

Za nami spotkanie w ramach 3.ligi gr IV, w którym Świdniczanka Świdnik podjęła u siebie Siarkę Tarnobrzeg. Od początku pojedynku to jednak goście stawiali warunki na boisku. Wynik otworzył w 18.minucie Kamil Orlik, który pewnie wykorzystł rzut karny podyktowany chwilę wcześniej przez arbitra.

Siarce udało się jeszcze podwyższyć rezultat w pierwszej połowie. Zrobił to dziesięć minut później strzelec premierowego gola. Wykorzystał nieuwagę dwóch obrońców Świdniczanki w polu karnym i pewnie przymierzył wprost do siatki.

Orlik zapisał sobie na koncie trzy strzały na bramkę zakończone golem

Siarka w drugiej połowie nie zamierzała się zatrzymywać. Przyjezdni bardzo szybko doprowadzili do stanu 0-3. Prawym skrzydłem akcję prowadził jeden z zawodników Tarnobrzega, dośrodkował do nadbiegajacego w okolice pola karnego Dawid Lisowskiego, a ten poradził już sobie z bramkarzem gospodarzy.

Na tym jednak nie koniec emocji i celnych strzałów w tym meczu. Końcowy rezultat ustalił ponownie Orlik, w 52.minucie kompletując hat-tricka. Była to druga już "jedenastka" po faulu przeciwinika.. W 73.minucie na boisku pojawił się Konrad Cymers, wychowanek tarnobrzeskiego klubu, który zaliczył debiut w tym starciu.

0-1 Kamil Orlik (18-rzut karny)
0-2 Kamil Orlik (28)
0-3 Dawid Lisowski (48)
0-4 Kamil Orlik (52-rzut karny)

Świdniczanka: Socha, Pielach, Zuber, Nawrocki,  Futa, Morenkov, Szymala, Bartoszek, Ptaszyński, Czułowski, Koźlik.
Siarka: Artym, Szymocha, Orlik, Lisowski D., Jodłowski, Kumorek, Iwao, Sulkowski,  Lisowski P., Misztal, Feret.