2024-03-20 19:57:17

Stal Stalowa Wola zremisowała z Wisłą Puławy

Stal Stalowa Wola zremisowała z Wisłą Puławy 2-2. Gospodarze doprowadzili do remisu w samej końcówce po bramce Jakuba Banacha.

Przyjezdni od początku ruszyli ofensywnie i już w 4. min sprzed pola karnego na strzał zdecydował się Maciej Bortniczuk, piłka przeszła jednak minimalnie obok słupka.

W kolejnych minutach optyczną przewagę mieli miejscowi. W 18. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Bartosz Pioterczak, ale w ostatniej chwili został zablokowany. Chwilę później po rzucie rożnym w poprzeczkę trafił Jakub Banach.

W 24. minucie dwukrotnie o gola mógł pokusić się Adam Imiela, ale najpierw został zablokowany, a potem jego strzał obronił golkiper Wiłsy Puławy.

Maciej Bortniczuk wyprowadził Wisłę Puławy na prowadzenie

Cztery minuty później przyjezdni wyszli na prowadzenie. Po kontrze znakomitym uderzeniem z pola karnego popisał się Maciej Bortniczuk i nie dał szans Wojciechowi Muzykowi. W 33. minucie znakomicie z rzutu wolnego przymierzył Adam Imiela, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Oskar Mielcarz.

Druga bramka dla gości i rzut karny dla "Stalówki"

W 37. minucie po wrzutce z rożnego piłka spadła pod nogi Dominika Malugi, który z okolicy 5. metra uderzył nad bramką. W 40. minucie goście podwyższyli prowadzenie. Błąd w obronie "Stalówki" wykorzystał Piotr Giel i z kilku metrów skierował piłkę do bramki.

W samej końcówce pierwszej połowy arbiter dopatrzył się przewinienia w polu karnym Wisły Puławy i podyktował jedenastkę. Rzut karny na bramkę pewnym uderzeniem zamienił Adam Imiela.

W drugiej połowie po obu stronach było sporo niedokładności. Po stronie "Stalówki" próbował Jakub Górski, a potem Jakub Banach, ale piłka nie znalazła drogi do bramki. Przyjezdni w drugiej połowie również razili nieskutecznością.

Jakub Banach dał "Stalówce" jeden punkt

W 71. minucie dobrze uderzał Kacper Chełmecki, ale na posterunku był Oskar Mielcarz. W kolejnych minutach na boisku niewiele się działo. Dopiero w 81. minucie na bramkę uderzał Kamil Kargulewicz i piłka przeszła minimalnie obok słupka.

W 85. minucie pościg "Stalówki" w końcu okazał się skuteczny i do wyrównania doprowadził strzałem głową Jakub Banach. Ostatecznie do ostatniej minuty wynik już nie uległ zmianie i obie ekipy dopisały po jednym punkcie do ligowej tabeli.

0-1 Maciej Bortniczuk (27)
0-2 Piotr Giel (41)
1-2 Adam Imiela (45-rzut karny)
2-2 Jakub Banach (86)

Stal Stalowa Wola: 44. Wojciech Muzyk - 16. Dominik Maluga (46, 78. Jakub Górski), 87. Jakub Kowalski (65, 24. Damian Urban), 4. Łukasz Furtak, 22. Jakub Banach, 27. Arkadiusz Ziarko - 20. Bartosz Pioterczak (72, 77. Kacper Chełmecki), 8. Łukasz Soszyński, 21. Michał Mydlarz, 10. Adam Imiela (65, 18. Olivier Sukiennicki) - 11. Sebastian Strózik (46, 17. Lucjan Klisiewicz).

Wisła Puławy: 13. Oskar Mielcarz - 37. Jan Flak, 18. Łukasz Wiech, 3. Radosław Seweryś (76, 66. Kacper Kaczorowski), 17. Danian Pawłas - 88. Kamil Kargulewicz, 74. Przemysław Skałecki (58, 99. Karol Noiszewski), 34. Maciej Bortniczuk, 7. Krystian Puton, 91. Mateusz Klichowicz (85, 16. Janusz Nojszewski) - 11. Piotr Giel (76, 8. Kamil Kumoch).

żółte kartki: Mydlarz, Banach - Skałecki, Mielcarz, Giel, Pawłas.