2023-06-10 14:02:44

Grad bramek na Izo Arenie. Stal II Rzeszów zdemolowała LKS Skołoszów

Manuel Ponce Garcia ustrzelił w dzisiejszym meczu cztery bramki! (fot. Robert Skalski)
Zaczęło się sensacyjnie, zaś skończyło zgodnie z przewidywaniami. Po zimnym prysznicu w 4. minucie, Stal II Rzeszów podkręciła tempo i zaaplikowała osiem bramek skołoszowianom.

W spotkaniu 33. kolejki IV ligi podkarpackiej Stal II Rzeszów podejmowała LKS Skołoszów. Gospodarze chcieli podnieść sobie morale po zaciętym meczu w Nowotańcu, gdzie ostatecznie musieli uznać wyższość przewodzącego w tabeli, Cosmosu. Dla przyjezdnych była to kolejna potyczka o nic, gdyż od dawna byli pogodzeni ze spadkiem do niższej klasy rozgrywkowej.

Już w 2. minucie podopieczni Sławomira Szeligi powinni objąć prowadzenie. Szymon Kądziołka błysnął prostopadłym podaniem do Szymona Mazura a jego zagranie wzdłuż pustej bramki fatalnie zmarnował jeden z napastników. W odpowiedzi… gola zdobyli goście. Indywidualną akcją popisał się Hubert Świecarz, który z lewej strony wpadł w pole karne Stali i efektownym uderzeniem pod poprzeczkę pokonał bramkarza rywali.

Szybko stracona bramka zmobilizowała rzeszowian, którzy doprowadzili do wyrównania w 12. minucie. Piłka po strzale z dystansu tak niefortunnie odbiła się od obrońcy, że całkowicie zmyliła golkipera LKS-u.

Na bramkę outsidera IV ligi sunął atak za atakiem. W 20. minucie bliski zdobycia gola był Szymon Łyczko, ale przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Ferlejko. 6 minut później z rzutu wolnego uderzał Manuel Ponce Garcia, futbolówka poszybowała tuż obok słupka. Po pół godzinie gry na listę strzelców mógł się wpisać Kądziołka, w ostatniej chwili jego strzał zablokował defensor ze Skołoszowa.

120 sekund później w dogodnej sytuacji znalazł się Łyczko, lecz także i jemu zabrakło precyzji. Rzeszowianie dopięli swego w 36. minucie. Gola „stadiony świata” zdobył Mazur. Piłka po jego uderzeniu z narożnika pola karnego trafiła w samo okienko bramki gości. Rozpędzeni gospodarze podwyższyli prowadzenie tuz przed przerwą. W polu karnym został sfaulowany Ponce Garcia zaś „jedenastkę” pewnie wykorzystał Kacper Paśko.

Druga połowa zaczęła od szybko zdobytej bramki autorstwa Paśki. Kapitan Stali oddał plasowany strzał tuż przy słupku, którego nie mógł zatrzymać bramkarz. Rywalizacja toczyła się głównie na ołowie LKSu, gracze ze Skołoszowa całkowicie oddali pole i kwestią czasu były kolejne gole dla rzeszowian W 59. minucie bliski szczęścia był Łyczko, jego uderzenie z ostrego kąta z trudem sparował Ferlejko.

Golkiper gości był bez szans na 20 minut przed końcem, zaś efektownym strzałem popisał się popularny „Manolo” uderzając niemal w samo okienko. Napastnik Stali podwoił swój dorobek zaledwie 2 minuty później, kiedy z bliskiej odległości wykończył koronkową akcję swojego zespołu. Meksykanin był bliski hat-tricka w 75. minucie, lecz w zamieszaniu podbramkowym jego strzał został zablokowany

Co się odwlecze, to nie uciecze, urodzony w  Cuernavace zawodnik dokonał tego wyczynu 4 minuty później, posyłając piłkę do pustej bramki z dwóch metrów. W 82. minucie po strzale Gabriela Pereiry Souto słupek uratował przyjezdnych przed utratą kolejnego gola. Wysiłki Stali zostały nagorodzone w przedostaniej minucie tego starcia. Swoje konto bramkowe ponownie podwyższył Manolo, który dopadł do bezpańskiej piłki w polu karnym. Po chwili sędzia odgwizdał koniec meczu, czym uratował gości przed "dwucyfrówką".

0-1 Hubert Świecarz (4)

1-1 Gol samobójczy (12)

2-1 Szymon Mazur (36)

3-1 Kacper Paśko (45-rzut karny)

4-1 Kacper Paśko (51)

5-1 Manuel Ponce Garcia (70)

6-1 Manuel Ponce Garcia (72)

7-1 Manuel Ponce Garcia (79)

8-1 Manuel Ponce Garcia (89)

Stal II Rzeszów: Piotr Chrapusta- Maciej Gielar (46. Victor Guedes), Marcin Kaczor, Kacper Paśko, Gabriel Pereira Souto, Szymon Mazur (63. Jakub Zych), Szymon Łyczko, Szymon Kądziołka (56. Karol Łysiak), Benedykt Piotrowski, Mikołaj Mazur (63. Paweł Ofiara), Manuel Ponce Garcia

LKS Skołoszów: Mateusz Ferlejko- Mariusz Kuryj, Kamil Mikulec, Adrian Brodowicz, Kamil Buczkowski, Hubert Świecarz, Eryk Kiełbasa, Paweł Czerwiński, Paweł Modny, Mateusz Buczkowski, Taras Mariash