2023-06-10 18:51:18

Podział punktów Sokoła Sieniawa z Cracovią II

Remis w Sieniawie! Sokół wyrównał jednobramkową stratę i złapał jeden punkt w starciu z rezerwami Cracovii.

Sokół Sieniawa do spotkania ligowego z Cracovią II podszedł z bojowym nastrojem. W środę podopieczni Arkadiusza Barana przegrali 0-1 finał Wojewódzkiego Pucharu Polski ze Stalą Stalowa Wola, dlatego dzisiejsze starcie miało być okazją do poprawienia humorów.

Pierwszy groźny strzał dla Sokoła zaliczył Krystian Majka, który wyszedł na wolne pole, jednak piłka wylądowała nad poprzeczką. Lepiej poradziły sobie “Pasy” wychodząc w 31.minucie na prowadzenie. Szymon Doba przejął piłkę na połowie Sokoła i uderzeniem lewą nogą nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję.

Szansę na wyrównanie gospodarze mieli kilka minut później. Na piątym metrze od bramki uderzenie głową oddał Karol Twardowski, który jednak przeniósł piłkę nad poprzeczką. Druga połowa zaczęła się ponownie pod dyktando gości. Po uderzeniu Ogorzałego futbolówka wylądowała w bramce gospodarzy - gol dla Cracovii nie został jednak uznany, gdyż arbiter główny dopatrzył się przewinienia Doby na początku akcji.

Ponownie swoich sił próbował Twardowski, który chciał za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania. Czujnie w bramce zachowywał się jednak golkiper przeciwników. Próby przyniosły wreszcie oczekiwany efekt. W 70.minucie Igor Tarała uderzeniem głową z najbliższej odległości pokonał Hamulewicza. Więcej goli nie zobaczyliśmy, a spotkanie zakończyło się remisem.

0-1 Szymon Doba (29)
1-1 Igor Tarała (70)

Sokół: Rudolf, Geniec, Mac, Gdowik, Pikiel, Sowiński, Oziębło, Feret,  Tarała, Persak, Majka.
Cracovia II: Humalewicz, Mróz, Bracik, Konieczny, Kociołek, Wiśniewski, Doba, Ożóg, Ogorzały, Wojtysko, Strózik.