2023-06-10 22:10:06

Resovia II awansowała do 4 ligi podkarpackiej!

Resovia II awansowała do 4 ligi! (fot. P. Golonka/ Resovia)
  Rezerwy Resovii w przedostatniej kolejce klasy O Rzeszów pokonały KS Zaczernie 4-1 i zapewniły sobie awans do 4 ligi podkarpackiej.

Resovia II od dłuższego czasu przewodziła w rzeszowskiej okręgówce. Dziś podopieczni Romana Borowskiego pokonali KS Zaczernie 4-1 i oficjalnie zapewnili sobie awans do 4 ligi podkarpackiej.

Wynik dzisiejszego starcia otworzył w 30. minucie Kornel Rębisz, który wykorzystał podanie Dimy Pirnacha. Osiem minut później to właśnie Pirnach znakomicie zachował się pod bramką rywali i podwyższył wynik na 2-0.

Po zmianie stron znów zaatakowały "Pasiaki". W 51. minucie wynik spotkania podwyższył Mateusz Bielenda, a w 67. minucie na 4-0 trafił Kacper Szymkiewicz. Przyjezdni odpowiedzieli dopiero trzy minuty przed końcem tego spotkania bramką z rzutu karnego.