2023-06-07 23:14:36

Motor Lublin po dogrywce pokonał Kotwicę Kołobrzeg i zagra finale baraży o 1 ligę!

Po niezwykle emocjonującym spotkaniu Motor Lublin pokonał Kotwicę Kołobrzeg 2-1 i awansował do finału baraży o Fortuna 1 ligę. Decydującą bramkę zdobył dopiero w 116. minucie Dawid Kasprzyk.

W drugim półfinale baraży o awans do Fortuna 1 ligi Motor Lublin mierzył się z Kotwicą Kołobrzeg. W bezpośrednich pojedynkach między tymi drużynami lepiej radziła sobie drużyna z Lublina, Motor u siebie wygrał 3-1, a spotkanie w Kołobrzegu zakończyło się remisem.

Od początku dzisiejszego starcia obie drużyny grały bardzo zachowawczo. Próbowała atakować Kotwica, jednak kolejne wrzutki w pole karne nie przynosiły większego zagrożenia, bowiem znakomicie spisywała się defensywa Motoru. Podopieczni Goncalo Feio również szukali swoich szans, jednak ani z jednej ani z drugiej strony nie były to stuprocentowe sytuację.

Ta pojawiła się dopiero w 42. minucie i jeszcze przed przerwą Motor mógł objąć prowadzenie. Michał Król ruszył prawą stroną, posłał wrzutkę na głowę Rafała Króla, jednak jego uderzenie świetnie wybronił Pogorzelec. Trzy minuty później odpowiedziała Kotwica, strzał Karola Łysiaka bez problemów wychwycił jednak Budziłek.

Druga połowa początkowo również nie wzbudzała większych emocji. W 59. minucie zakotłowało się pod bramką Motoru, Kaczmarek dostał piłkę na wolne pole, jednak nie zdołał dobrze oddać strzału i futbolówka minęła bramkę. W 63. minucie z dystansu uderzył Michał Cywiński, jednak Budziłek sparował na rzut rożny.

Prawdziwych piłkarskich emocji doczeliśmy się dopiero w samej końcówce. W 82. Wełniak uderzył łokciem Witasika w polu karnym i po analizie VAR arbiter zdecydował się podyktować rzut karny. Paweł Łysiak pewnie uderzył z jedenastu metrów i to Kotwica na osiem minut przed końcem była bliżej finału.

Motor za wszelką cenę dążył do zmiany wynik i w przedostatniej minucie doliczonego czasu gry nadzieję Lublinian przywrócił Piotr Ceglarz. Wójcik wrzucił futbolówkę na dalszy słupek, a pomocnik przyjezdnych uderzeniem z powietrza wyrównał na 1-1.

Dziewięćdziesiąt minut nie wystarczyło, aby wyłonić drugiego finalistę i potrzebna była dogrywka. Ta lepiej mogła rozpocząć się dla Kotwicy Kołobrzeg. W 100. minucie po wrzutce z lewego skrzydła, w idealnej sytuacji znalazł się Łukasz Wolsztyński, jednak z okolicy piątego metra uderzył głową tuż obok słupka.

Kolejne minuty również należały do gospodarzy, którym jednak wciąż brakowało skuteczności. W 116. minucie bezlitośnie wykorzystał do Motor Lublin. Po strzale Dawida Kasprzyka piłka odbiła się jeszcze od jedengo z obrońców i ostatecznie wpadła do bramki. Goście nie wypuścili już prowadzenia i po ogromnych emocjach zagrają w finale baraży ze Stomilem Olsztyn.

Kotwica Kołobrzeg - Motor Lublin 1-2 (0-0)

1-0 Piotr Łysiak (84-karny)
1-1 Piotr Ceglarz (90)
1-2 Dawid Kasprzyk (116)

Kotwica Kołobrzeg: Oskar Pogorzelec -  Łukasz Kosakiewicz, Piotr Witasik, Sebastian Murawski, 14. Jakub Szarpak (91,. Robert Obst) - Tomasz Kaczmarek (75, Grzegorz Goncerz), Kamil Kort,  Michał Cywiński, Paweł Łysiak, Kamil Bartoś (90,  Mikołaj Rakowski) - Jakub Bojas (75,  Łukasz Wolsztyński).

Motor Lublin:  Łukasz Budziłek - Filip Wójcik, Przemysław Szarek (76,  Arkadiusz Najemski),  Sebastian Rudol, Filip Luberecki (65,  Jakub Staszak) -  Michał Król (86,  Michał Żebrakowski),  Jakub Lis, Marcel Gąsior (65,  Wojciech Reiman), Rafał Król, Piotr Ceglarz -  Kacper Wełniak (86, Dawid Kasprzyk).

żółte kartki: Szarpak, Kaczmarek, Rakowski - Rudol, Szarek, Wełniak, Kasprzyk, Ceglarz.