2023-06-08 09:26:24

Stomil Olsztyn finalistą baraży o pierwszą ligę! Ostateczny bój stoczy z Motorem Lublin

Wczoraj poznaliśmy wszystkich finalistów baraży o awans do Fortuna 1.ligi. Jednym z nich jest Stomil Olsztyn, który pokonał Wisłę Puławy 3-1.

Wynik tego spotkania otworzył w 16.minucie kapitan Stomilu Olsztyn, Karol Żwir. Celnie przymierzył "główką" z kilku metrów i piłka wylądowała między słupkami, bez szans na obronę dla Piotra Zielińskiego. Na kolejne trafienie gospodarzy przyszło poczekać niewiele, bo tylko dziesięć minut. Tym razem skutecznością popisał się Marcin Stromecki, także uderzeniem z głowy, jednak po rozegraniu rzutu rożnego. Goście chcieli nawiązać kontakt tuż przed przerwą, ale strzał Jakuba Czajkowskiego wylądował na bocznej siatce.

Bramka kontaktowa padła, lecz kilka minut po wznowieniu gry. Sędzia podyktował rzut karny, który wykonał Adrian Paluchowski. Pierwotnie obronił go bnramkarz, jednak dobitka okazała się kluczowa i futbolówka ostatecznie zatańczyła między słupkami. Stomil zapragnął jednak podwyższyć prowadzenie i przypieczętować solidnie przejście do finału baraży. Świetnie trafienie udało się zainkasować Hubertowi Sadowskiemu, który wykorzystał idealne zagranie piętką Stromeckiego.

W finale baraży Stomil Olsztyn zmierzy się z Motorem Lublin, który wygrał wczoraj z Kotwicą Kołobrzeg po zaciętej dogrywce. Kto zagra w przyszłym sezonie w Fortuna 1.lidze? Dowiemy się w nabliższą niedzielę (11.06). Mecz zaplanowano na godzinę 15.30.

Stomil Olsztyn - Wisła Puławy 3-1
1-0 Karol Żwir (16)
2-0 Marcin Stromecki (26)
2-1 Adrian Paluchowski (58- rzut karny)
3-1 Hubert Sadowski (74)

Stomil: Jakub Mądrzyk - Bartosz Florek, Michał Karlikowski, Lukas Kuban, Piotr Kurbiel, Hubert Sadowski, Maciej Spychała, Marcin Stromecki, Filip Szabaciuk, Bartosz Walencik, Karol Żwir.
Wisła: Piotr Zieliński - Dominik Banach, Jakub Czajkowski, Mateusz Klichowicz, Maciej Kona, Robert Majewski, Adrian Paluchowski, Oskar Przywara, Krystian Puton, Przemysław Skałecki, Łukasz Wiech.