2023-06-08 01:06:51

Ireneusz Pietrzykowski po meczu z Sokołem Sieniawa: Znowu podołaliśmy roli faworyta

fot. Radek Kuśmierz
fot. Radek Kuśmierz
 Stal Stalowa Wola pokonała Sokoła Sieniawa 1-0 i zdobyła Wojewódzki Puchar Polski. Zobaczcie, co powiedział nam po tym spotkaniu szkoleniowiec "Stalówki", Ireneusz Pietrzykowski.
 
 - Pierwszy sukces w tym tygodniu osiągnięty, zdobywacie Puchar Polski na szczeblu wojewódzkim. Jak smakuje ten sukces?
 
- Bardzo, można to zobaczyć w tym momencie, bo jest to taki fajny moment. Cieszymy się z tego, bo powiedzieliśmy sobie, że za dużo zrobiliśmy, żeby tu dzisiaj stało się inaczej. Jest to taki moment, że jesteś w finale i jesteś faworytem, to musisz to wygrać. Dzisiaj znowu podołaliśmy roli faworyta i wygraliśmy. 
 
- Był to całkiem inny mecz niż ligowy w Sieniawie. W końcówce nastawialiście się na grę z kontry i jednak to Sokół przeważał, chociaż nie miał żadnych sytuacji. 
 
- Kluczem jest dokładnie to, że nie miał żadnych sytuacji, bo my jeśli bronimy niżej, to nie mamy z tym żadnego problemu, bo przeciwnik tworzy mało klarownych sytuacji pod naszą bramką. Mecz inny ze względu na specyfikę boiska, w Sieniawie nastawiliśmy się na piłkę bezpośrednią, na to, żeby szybko przenosić grę do przodu. Tutaj było zdecydowanie więcej gry piłką no i na pewno trudniej przez to, że trzeba ten atak pozycyjny organizować. Jest 1-0 i to jest najważniejsze.
 
- Puchar jest Wasz, medale też macie. Przed Wami jednak chyba najważniejszy mecz sezonu z Wisłą Sandomierz.
 
- Na pewno tak. Wiadomo, że w tej chwili zostały trzy dni do meczu. Mocna regeneracja, tu już nic wielkiego się nie zrobi. Musimy doprowadzić chłopaków do stanu używalności i wygrać z Sandomierzem. 
 
- Czy szampany już są zmrożone w lodówce i czekają na odpalenie o 21:00 w sobotę?
 
- Nic na ten temat nie wiem. 
 

Czytaj także

Komentarze

Komentarze: 4

Rozwiąż działanie =

Ccc 2023-06-08 11:49:38

I zacznie się wymiana składu i obsadzanie swoich.
Mogę się założyć. Kierunek świętokrzyskie.

~anonim 2023-06-08 16:44:53

Brawa trenerze!

1938 2023-06-09 16:00:14

No i stało się, mamy komplet publiczności na mecz z Wisłą. Nie ma już wolnych miejsc. Prezydencie dostawiajcie trybunę jak na reprezentacji, chętni na pewno się jeszcze znajdą.

~anonim 2023-06-09 16:21:40

aleś frajer pietrzykowski do kogo tyś przyszedł to pedalski klub, podsłuc****jesz cały czas na żółtym salonie co się dzieje frajerze u sąsiadów. i tak cię wydymają Kantorowi to możesz skarpetki prać i tą wodę pić.

Redakcja portalu podkarpacieLIVE nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za treść komentarzy. Każdy użytkownik reprezentuje własne poglądy i opinie biorąc pełną odpowiedzialność za ich publikację.

Czytaj następny news zamknij