2023-05-10 21:39:16

Druga połowa w Łańcucie rozstrzygnęła losy meczu! Cosmos Nowotaniec nowym liderem

W meczu 27. kolejki 4 ligi podkarpackiej Cosmos Nowotaniec pokonał SPEC Stal Łańcut 2-0 i awansował na fotel lidera.

Dzisiejsza kolejka przyniosła zmiany na szczycie tabeli 4 ligi podkarpackiej. Karpaty Krosno zremisowały z JKS-em Jarosław, a swoją szansę wykorzystał Cosmos Nowotaniec i dopisując komplet punktów, wskoczył na fotel lidera.

Pierwsza połowa w Łańcucie nie przyniosła rozstrzygnięcia, choć emocji, jak i sytuacji bramkowych nie brakowało. Przewagę mieli podopieczni Grzegorza Pastuszaka, ale nie potrafili skutecznie wykończyć akcji.

Po zmianie stron Cosmos w końcu udokumentował swoją przewagę w kapitalny sposób i w ciągu dwóch minut rozstrzygnął losy tego starcia. W 68. minucie po składnej akcji futbolówkę do siatki skierował Viktor Khomchenko, a dwie minuty później ten sam zawodnik zdecydował się na uderzenie z dystansu i futbolówka po raz drugi wpadła do bramki strzeżonej przez Cezarego Szpindora.

Goście dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka i zainkasowali niezwykle ważne punkty w kontekście dalszej rywalizacji o awans.

0-1 Viktor Khomchenko (68)
0-2 Viktor Khomchenko (70)

Stal Łańcut: Szpindor – Paczocha, Kocój, Makowski, Kołodziej (77 Cwynar) - Mach (60 Kopczak), Majda, Daniel, Buć, Płocica (70 Stopyra) - Róg

Cosmos Nowotaniec: Shkarban – Zastawnyi, Mykystey, Petryk, Pena – Kalemba (65 Piotrowski), Demianenko, Geci ż (74 Hura), Rosjlajkow, Diaz – Yavorskyi (65 Komczenko)

Wyniki meczów 27. kolejki:

Obserwator 2023-05-10 23:05:53

Najlepszy strzelec Łańcuta kilkanaście strat w meczu, gubi na 30 metrze piłkę w środku pola po stracie nie wraca się a przeciwnik z kontry strzela gola i po jego błędach mógł strzelić co najmniej jeszcze 2 bramki to jak Łańcut ma wygrać. Piłka nożna to nie tylko strzelanie bramek acz kolwiek również i w tym meczu setki gwiazdor też nie wykorzystał.

ktosiek 2023-05-10 23:30:07

No i gdzie teraz jest ten mądrala z Krosna, który obstawiał dolary przeciwko czapce gruszek, że Cosmos nie wygra w Łańcucie?

qqq 2023-05-11 06:11:10

To pojda teraz na wojne czy jeszcze nie?

Belamy 2023-05-11 07:30:05

Łańcut po raz kolejny pokazał że miejsce w tabeli to dzieło przypadku. Łańcut gra bardzo prostacką piłkę. Dziwne ze wiele drużyn do tej pory nie przeczytało ich gry. Zachwyty pana Mączki nad stylem gry są obrazem jego pojęcia o piłce

Benitez z Podkarpackiego 2023-05-11 07:56:00

COSMOS NA AWANS

Xxx 2023-05-11 08:28:53

Belamy ty jesteś dziełem przypadku. 54 punty to nie jest przypadek i miejsce w rabeli. Wygrany puchar okręgu to też nie przypadek. Pytanie czy chodzisz na mecze Łańcuta czy tylko piszesz ?

Belamy 2023-05-11 10:21:48

Xxx. Jaka liga takie punkty. Rozsądni załapią o co chodzi.

Skr 2023-05-11 10:27:01

Xxx. Już wam Izolator, Cosmos, Stal II Rzeszów nawet Kańczuga pokazali kiedyś że styl gry Łańcuta jest bardzo prosty i łatwy do rozgryzienia.

Sanocky 2023-05-11 12:00:19

Gratulacje dla Cosmosu

Galacticos Nowotaniec 2023-05-11 13:19:37

No to już po cyganach hehehe

Paweł 2023-05-11 13:45:29

Xxx. Nie podniecajcie się tak tym pucharem i wygraną z rezerwami Wisłoki, która ma w głowie granie w 3 lidze i spokojne utrzymanie, aniżeli granie w jakimś biedronkowym pucharze z którego nic nie ma. Wasza przygoda zakończy się już w kolejnej rundzie z Sokołem Sieniawa. fakty są takie iż Stal Łańcut gra bardzo prosta siermiężną piłkę. Tak grał Wisłok Wiśniowa za czasów Koraba tak gracie i Wy.

Rakszawa prawie jak Warszawa 2023-05-11 14:43:31

Łańcut to sobie może grać z głuchowem rakszawą czy inną żołynią

Ha! 2023-05-11 19:59:24

Widzę że wiele osób boli to w którym miejscu jest łańcucka Stal. Skończcie pie...lić farmazony, pewnie należycie do tego samego grona specjalistów która mówiła przed sezonem 'Łańcut do spadku' :D