2023-05-10 19:05:48

Lechia Sędziszów Małopolski pokonała Igloopol Dębice

Lechia Sędziszów Małopolski pokonała w meczu przed własną publicznością rozgrywanym w ramach 27. kolejki podkarpackiej 4. ligi Igloopol Dębica 3-2.

Lechia Sędziszów Małopolski po emocjonującym spotkaniu pokonała u siebie Igloopol Dębice 3-2.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do gospodarzy. Już w ósmej minucie meczu na prowadzenie drużynę beniaminka wyprowadził Łukasz Świst

W 32. minucie prowadzenie Lechii podwyższył Dariusz Frankiewicz i gospodarze mogli przejść do nieco niższego ustawienia i nastawić się na kontry.

Niestety dla nich, jedną z pierwszych okazji dla gości po stracie drugiej bramki wykorzystał Aleksander Okoń i mecz znowu stał się ciekawszy i bardziej otwarty.

W drugiej połowie to przyjezdnym, którzy przegrywali bardziej zależało na prowadzeniu gry - Lechia jednak bardzo dobrze ustawiała się i wyprowadzała groźne ataki w kontrach.

W końcu w 65. minucie Przemysław Kanach pokonał bramkarza gości i Lechia znowu mogła cieszyć się z prowadzenia różnicą dwóch goli.

Igloopol rzucił się jeszcze do ataku, chcąc wyszarpać w tym spotkaniu choćby punkt. I zawodnicy z Dębicy byli tego bardzo bliscy. W 85. minucie meczu bramkę kontaktową zdobył Piotr Burza

Mimo bardzo emocjonującej końcówki, Lechia zdołała utrzymać korzystny dla siebie wynik, dzięki czemu może cieszyć się z przełamania swojej złej passy i pierwszego zwycięstwa w rundzie rewanżowej.

1-0 Łukasz Świst (8.)
2-0 Dariusz Frankiewicz (32.)
2-1 Aleksander Okoń (37.)
3-1 Przemysław Kanach (65.)
3-2 Piotr Burza (85.)

Lechia Sędziszów Małopolski: Ćwiczak - Czółno, Kanach, Świst, Lesiński, Dziura, Słoma, Frankiewicz, Wesołowski, Kędzior, Pyrdek
Igloopol Dębica: więcej informacji wkrótce