2022-11-05 14:57:00

Sensacja w Połańcu! Czarni pokonali Wieczystą Kraków

Ogromna niespodzianka w Połańcu. Tamtejsza drużyna Czarnych wykorzystała grę w osłabieniu Wieczystej Kraków i wygrała 2-1.

Mecz zaczął się dla Wieczystej Kraków doskonale, bowiem ta już w 4. minucie objęła prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Denys Favorov. Podopieczni Dariusza Marca nie zamierzali się zatrzymywać i szybko rozpoczęli poszukiwania trafienia numer dwa. Czarni Połaniec dobrze jednak grali w obronie i do przerwy było 0-1.

W drugiej odsłonie nadal lepsze wrażenie sprawiała Wieczysta, choć Czarni też mieli swoje okazje. Zespół z Krakowa od 69. minuty grał w osłabieniu, bowiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał Thibault Moulin. Miejscowi starali się to wykorzystać i to im się udało, bowiem na cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry, do wyrównania doprowadził Mateusz Stańczyk.

Czarni dostali wiatru w żagle i po chwili otrzymali rzut karny. Do piłki podszedł Adrian Gębalski, ktory po chwili cieszył się z gola. Wieczysta jeszcze próbowałą nawiązać walkę z zespołem miejscowych, ale ten dobrze grał w obronie i dowiózł prowadzenie do końca.

0-1 Denys Favorov (4)
1-1 Mateusz Stańczyk (86)
2-1 Adrian Gębalski (89-rzut karny)