2022-11-04 20:12:48

W ostatnim meczu domowym Stal Mielec pokonała Zagłębie Lubin!

W ostatnim domowym meczu rundy jesiennej Stal Mielec pokonała Zagłębie Lubin. Mimo niewykorzystanej jedenastki gospodarze w drugiej połowie ustrzelili trzy bramki i komplet punktów kolejny raz w tym sezonie został w Mielcu.

Groźnie zrobiło się już w 9. minucie, kiedy z rzutu wolnego uderzał Łukasz Łakomy, czujność w bramce zachował jednak Bartosz Mrozek i sparował piłkę nad poprzeczkę. Później zaczęli napierać gospodarze, w 21. minucie dobrą wrzutkę otrzymał Said Hamulic, jednak trafił w środek bramki. Stal Mielec spokojnie konstruowała kolejne ataki i stwarzała coraz większe zagrożenie pod bramką przyjezdnych.

W 44. minucie z piłką w pole karne wpadł Said Hamulic, ofiarnie zatrzymywał go Mateusz Bartolewski i zagrał piłkę ręką. Po analizie VAR arbiter podyktował rzut karny. Z jedenastu metrów uderzył Hamulic, ale jego strzał wybronił Jasmin Buric i wciąż mieliśmy bezbramkowy remis.

Początek drugiej części spotkania również należał do gospodarzy, nadal bardzo aktywny był Hamulic, jednak dobrze w bramce spisywał się golkiper Zagłębia. W 55. minucie kolejny raz obrońcy próbowali zatrzymywać napastnika Stali Mielec i tym razem Hamulic został faulowany w polu karny. Sędzia drugi raz w tym spotkaniu wskazał na wapno. Jedenastkę pewnie wykorzystał Piotr Wlazło i otworzył wynik spotkania.

Goście ruszyli do odrabiania strat i w 63. minucie zmarnowali stuprocentową sytuację. Najpierw próbował Tornike Gaprindashvili, a potem z okolicy 5. metra Szymon Kobusiński nie trafił w światło bramki. Na odpowiedź podopiecznych Adama Majewskiego nie musieliśmy długo czekać, w 75. minucie idealną piłkę dograł Maciej Domański, a Said Hamulic strzałem głową umieścił piłkę w bramce.

W końcówce goście próbowali jeszcze stwarzać zagrożenie pod bramką Stali Mielec, ale skutecznie bronił Bartosz Mrozek. W 85. minucie z kontrą ruszyli miejscowi, Bartłomiej Ciepiela dograł do Pawła Żyry, a ten świetnym uderzeniem umieścił piłkę w samym okienku i podwyższył na 3-0. W 89. minucie Said Hamulic kolejny raz trafił do bramki Buricia, ale tym razem napastnik Stali był na spalonym. Wynik meczu już się nie zmienił i gospodarze w świetnym stylu pożegnali się z własną publicznością w tej rundzie.

1-0 Piotr Wlazło (56-rzut karny)
2-0 Said Hamulic (75)
3-0 Paweł Żyra (85)

Stal Mielec: Bartosz Mrozek - Fabian Hiszpański (71,  Maciej Wolski), Kamil Kruk,  Mateusz Matras, Marcin Flis,  Krystian Getinger - Adam Ratajczyk (81,  Paweł Żyra), . Arkadiusz Kasperkiewicz (71,  Bartłomiej Ciepiela), Piotr Wlazło, Maciej Domański (87, Fryderyk Gerbowski) -  Saïd Hamulic.

Zagłębie Lubin: Jasmin Burić -  Bartłomiej Kłudka, Aleks Ławniczak, Mateusz Bartolewski, Guram Giorbelidze -  Kacper Chodyna, Filip Kocaba (62,  Kōki Hinokio),  Łukasz Łakomy,  Tomasz Pieńko (63, Szymon Kobusiński), Tornike Gaprindaszwili - Martin Doležal (69,  Rafał Adamski).

żółte kartki: Wlazło, Hiszpański, Kruk - Kłudka, Kobusiński.