2022-10-09 14:45:41

Świetny mecz w Gdyni! Stal Rzeszów na wyjeździe zremisowała z Arką Gdynia

Świetne widowisko zafundowali dziś piłkarze Stali Rzeszów i Arki Gdynia. Oglądaliśmy bardzo otwarte spotkanie i mnóstwo sytuacji bramkowych. Ostatecznie zwycięska bramka nie padła i mecz zakończył się remisem.

Pierwsza akcja gospodarzy stworzyła poważne zagrożenie pod bramką Przemysława Pęksy. Najpierw w sytuacji sam na sam uderzał Karol Czubak, ale świetnie interweniował golkiper Stali, potem dobijał Omran Haydary, ale piłka tym razem odbiła się od słupka. Chwilę później oglądaliśmy bliźniaczą sytuację, znów oko w oko z bramkarzem stanął Karol Czubak, a znakomitym wyjściem popisał się ponownie Pęksa.

Arkowcy zdominowali początek tego spotkania i w 4. minucie znów Karol Czubak znalazł się pod bramką, tym razem źle interweniował bramkarz Stali i sfaulował napastnika. Arbiter nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę. Do piłki ustawionej na wapnie podszedł Hubert Adamczyk i pewnym uderzeniem wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Pięć minut później pod polem karnym znalazł się Damian Michalik, po jego dośrodkowaniu piłkę ręką zagrał Marcel Ziemman i sędzia podyktował rzut karny dla gości. Z jedenastu metrów uderzył Piotr Głowacki i doprowadził do wyrównania.

W 15. minucie kolejną stuprocentową sytuację wypracowali sobie gospodarze, ale Kacper Skóra trafił w bramkarza. Minutę później Arkowcy dopięli swego, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową do bramki skierował Janusz Gol i było 2-1. W kolejnych minutach nadal defensywa Stali była kompletnie bezradna, a długie podania za linię obrony w łatwy sposób pozwalały miejscowym przedostać się pod pole karne.

Około 23. minuty przebudzili się również podopieczni Daniela Myśliwca. Lewą stroną popędził Andreja Prokic i uderzył na bramkę, bramkarz Arki jednak wybronił ten strzał, ale piłka spadła pod nogi Damiana Michalika. Zawodnik Stali źle trafił w piłkę i futbolówka poszybowała wysoko nad poprzeczką. W 30. minucie znów gospodarze byli w natarciu, Kacper Skóra minął obrońców, zagrał na głowę do Karola Czubaka, a ten umieścił piłkę w siatce. Arbiter odgwizdał jednak spalonego. Minutę przed zakończeniem pierwszej połowy świetnym uderzeniem z półwoleja popisał się Bartłomiej Poczobut i umieścił piłkę w okienku. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W drugiej połowie również emocji nie brakowało. W 54. minucie po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego próbował uderzać Damian Michalik, ale atakowany przez obrońcę posłał piłkę wysoko nad bramką.Dziesięć minut później z kolejną groźną kontrą wyszli gospodarze. Omran Haydary zagrał do Karola Czubaka, napastnik Arki uderzył, a kolejny raz w tym spotkaniu znakomicie interweniował Przemysław Pęksa.

65. minuta i kolejna stuprocentowa sytuacja dla Arki. Omran Haydary minął dwóch obrońców Stali i ostatecznie zdecydował się na podcinkę, po której piłka poszybowała nad poprzeczką. Chwilę później próbował odpowiedzieć Dawid Olejarka, ale jego strzał pewnie wychwycił bramkarz Arki.

Końcówka należała do miejscowych, którzy konstruowali kolejne dobre akcje, ale nadal brakowało im skuteczności, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

1-0 Hubert Adamczyk (5-karny)
1-1 Piotr Głowacki (12- karny)
2-1 Janusz Gol (16)
2-2 Bartłomiej Poczobut (44)

Arka Gdynia: Kacper Krzepisz -  Jerzy Tomal (80,  Przemysław Stolc), Michał Marcjanik, Martin Dobrotka,  Marcel Ziemann - Kacper Skóra (59,  Mateusz Stępień), Janusz Gol, Hubert Adamczyk,  Christian Alemán, Omran Haydary (89,  Mateusz Żebrowski) - Karol Czubak.

Stal Rzeszów: Przemysław Pęksa - Franciszek Polowiec,  Łukasz Góra,  Paweł Oleksy (75,  Kamil Pajnowski),  Piotr Głowacki - Damian Michalik (75,  Wiktor Kłos), Bartłomiej Poczobut,  Bartosz Wolski,  Dawid Olejarka (89,  Kacper Piątek), Andreja Prokić (89,  Ramil Mustafajew) -  Patryk Małecki (75,  Kacper Sadłocha).

żółte kartki: Gol, Alemán, Stolc - Pęksa.

sędziował: Bartosz Frankowski