2022-09-25 22:52:00

Reprezentacja Polski utrzymała się w dywizji A Ligi Narodów! "Biało-czerwoni" pokonali Walię

Dziś Polska zagrała z Walią na stadionie Cardiff City Stadium. Mecz był o utrzymanie w dywizji A Ligi Narodów.

Pierwsze minuty były dla reprezentacji Walii. To gospodarze przeważali i dłużej utrzymywali się w posiadaniu piłki. Polska czekała na kontry. Walijczycy potwierdzali od początku że są drużyną bardzo agresywną.

W 19. minucie Szymon Żurkowski miał doskonałą okazję do zdobycia bramki. Polski pomocnik wyszedł sam na sam z bramkarzem, jednak bramki nie było. Obrońcy gospodarzy zdążyli go dogonić i wybić piłkę. Z każdą minutą Polacy powoli zaczynali łapać rytm. W 25. minucie po wrzutce z rzutu wolengo zagrozili Polacy, jednak strzał był za słaby aby zaskoczyć Wayne Hennesseya.

Trzymaście minut przed zakończeniem pierwszej części gry Walia wyprowadziła bardzo groźną kontrę, na szczęście dla Polski, Daniel James nie strzelił gola. Znakomitą obroną popisał się Wojciech Szczęsny. Było to dla biało-czerwonych wielkie ostrzeżenie.

W 39. minucie Wayne Hennessey popełnił wielki błąd. Bramkarz gospodarzy źle przyjął piłkę i uratował ją dopiero na samej lini bramki. Bardzo mało brakowało by Polska objęła prowadzenie po kuriozalnej sytuacji. Ostatecznie na przerwę zawodnicy schodzili z wynikiem remisowy, 0:0.

Od drugiej połowy Walia zaczeła grać bardziej ofensywnie. Powód był jasny, gospodarze musieli wygrać z Polską by utrzymać się w dywizji A. W 58. minucie Jakub Kiwior wrzucił piłkę na Roberta Lewandowskiego. Napastnik Barcelony kapitalnie zgrał futbolówkę do Karola Świderskiego. Ten ostatni bez skrupułów zakończył tę akcje golem.

Walia zaczeła oblężać bramkę biało-czerwonych ale, nasi bronili się dzielnie i czekali na kontry. W dzisiejszym meczu na dużą pochwałę zasłużył Wojciech Szczęsny. Najważniejsze jest to że, utrzymujemy się w dywizji A Ligi Narodów.

Walia - Polska 0-1 (0-0)

0-1 Karol Świderski (58)

WALIA - Wayne Hennessey, Connor Roberts (85. Sorba Thomas), Joe Rodon, Benjamin Cabango, Rhys Norrington-Davies (58. Kieffer Moore), Daniel James, Joe Morrell, Dylan Levitt (72. Rubin Colwill), Neco Williams, Brennan Johnson, Gareth Bale

POLSKA - Wojciech Szczęsny, Jan Bednarek, Kamil Glik, Jakub Kiwior, Bartosz Bereszyński (90. Robert Gumny), Grzegorz Krychowiak, Szymon Żurkowski (83. Sebastian Szymański), Nicola Zalewski, Piotr Zieliński, Robert Lewandowski, Karol Świderski (65. Krzysztof Piątek)