2022-06-04 18:56:19

Jedna bramka dała wygraną Stali Stalowa Wola nad Wólczanką Wólka Pełkińska

Mimo sporych chęci, Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała u siebie 0-1 ze Stalą Stalowa Wola. Jedyna bramka w tym spotkaniu padła na początku pierwszej połowy i to ona była decydująca w tym starciu.

Początkowo swoje dwie dobre okazje na otworzenie wyniku w tym spotkaniu miała Wólczanka Wólka Pełkińska. Pierwsza z nich nie została wykończona przez zbyt lekkie odegranie Karola Twardowskiego, a potem niecelny strzał w sam środek bramki oddał Kacper Czernicki. Wszystko zmieniło się w 15.minucie, kiedy to Stal Stalowa Wola popsuła plany gospodarzom. Michał Biskup znalazł drogę między słupki rywali z dobitki po niezbyt udanym podaniu Daniela Pawłowskiego.

W 23. minucie ponownie gospodarze napierali, a swoją okazję miał Twardowski sam na sam z bramkarzem, lecz zakończyło się to tylko strzałem nad bramką. Niebezpiecznie zrobiło się na około pięć minut przed przerwą. Grający na bramce Wólki- Jakub Dutka popełnił fatalny błąd, jednak jeden z zawodników Stalowej Woli nie poradził sobie w sytuacji z pustą bramką, a z linii futbolówkę wybił Pawłowski.

Początek drugiej połowy należał do “Stalówki”. Volodymyr Khorolsky próbował trafić głową, lecz uderzył w słupek, a Daniel Świderski z metra w bramkarza rywali. Dobrą okazję mieli też zawodnicy z Wólki Pełkińskiej, kiedy Dmytro Petryk na wślizgu przymierzył, lecz piłka wylądowała na poprzeczce. W 73. minucie ponownie Świderski starał się o bramkę wyrównującą. Wyszedł sam na sam, jednak poślizgnął się na błocie. Udało mu się mimo to utrzymać przy futbolówce i oddać strzał z jedenastu metrów, lecz niecelny. Trzema świetnymi paradami popisał się w końcówce golkiper Wólczanki.

0-1 Michał Biskup (15)

Wólczanka: Dutka, Pawłowski, Kędzior, Lorek, Baran, Twardowski, Czernicki, Pietluch, Podstolak, Petryk, Dolinskyi.

Stal: Smyłek, Skrzyniak, Hudzik, Khorolskyi, Biskup, Zięba, Olszewski, Wojtysiak, Jopek, Kacprzycki, Duda.