2022-05-15 23:05:04

Handball Stal Mielec po przegranej z Unią Tarnów spadła z PGNiG Superligi

Czarny scenariusz stał się rzeczywistością! Handball Stal Mielec przegrała swoje wyjazdowe starcie z Grupą Azoty Unią Tarnów i spadła po dwunastu latach z PGNiG Superligi.

Nie udało się utrzymać Handball Stali Mielec w PGNiG Superlidze, bowiem jedynym warunkiem było zwycięstwo w Unią Tarnów. Początek nie zwiastował już niczego dobrego. Do akcji obu drużyn wkradło się sporo nerwowości. Pierwsza bramka Stali, na 1-1 padła dopiero w szóstej minucie starcia. Udało się nawet chwilowo prowadzić, jednak tarnowianie szybko wyrównali i dorobili sobie kilka “oczek” do przodu. Mimo czasu, o który poprosił trener mielczan, niekorzystny wynik pozostał aż do przerwy.

Druga część przyniosła już sporą dominację gospodarzy, a goście nie mogli sobie poradzić ze swoim brakiem skuteczności i problemach w defensywie. Spore błędy spowodowały, że Unia mogła budować swoją przewagę, pokazując kto rządzi w tym spotkaniu. Tarnów dzięki temu zwycięstwu zapewnił sobie utrzymanie, a Stal Mielec musi pogodzić się z grą w Lidze Centralnej.

Grupa Azoty Unia Tarnów – Stal Mielec 24-20 (10-8)

Tarnów: Małecki. C. Liljestrand – Monockij 6, Sanek, Kniaziew 2, Kużdeba 2, Yoshida 4, Buszkow 4 oraz Dadej 3, Zahirović 2, Wojdan 1, Sanek, Kowalik, Sikora, Matsuura, Kaźmierczak. Trener Patrik Liljestrand.

Stal: Procho. Dekarz, – Sobut 2, Puljizovic 2, Smolikow 4, Wilk, Pribanić 3, Nikolić 1 oraz Misiejuk 1, Graczyk, Wojdak, Krupa 5, Wołynew 1, Ruhnke 1, Nowak, Gliński. Trener: Rafał Gliński