2022-05-16 10:55:15

Klasa O Jarosław: Aż osiem goli w Ostrowie! Niesamowity wyczyn Marcina Piątka [Podsumowanie 27.kolejki]

W ubiegły weekend odbyła się następna kolejka jarosławskiej Klasy Okręgowej. Jak zawsze, nie zabrakło emocji. Drużyny ze szczytu tabeli wygrały swoje spotkania, a sporo, bo aż osiem goli padło w Ostrowie. Przeczytajcie podsumowanie tych starć.

MKS Pogoń-Sokół Lubaczów może cieszyć się ze zwycięstwa 2-0 z notowaną niżej Granicą Stubno. To już siedemnasty mecz wicelidera bez porażki w okręgówce. Bramki padły za sprawą Jarosława Romana i Pawła Hawrylaka.

Promyk Urzejowice nie podołał znajdującemu się pięć “oczek” niżej Startowi Pruchnik i przegrał 1-2. Jako pierwszy gola odnotował Daniel Ostrzywilk- zawodnik gości. Potem Promyk wyrównał po trafieniu Dominika Futomy w pierwszej minucie drugiej połowy. Taka sytuacja potrwała do 65. Minuty, wtedy Start strzelił bramkę na miarę zwycięstwa. Jej autorem był Dawid Gemra.

Liderujący LKS Skołoszów nie zawiódł i wygrał mecz wyjazdowy 3-0 z GKS-em Orły. Strzelcami byli Albert Zarębiński, Wojciech Pilawa oraz Szymon Grendus. Trzy bramki strzelił też MKS Radymno, jednak mecz z KS-em Szówsko zakończył się remisowym rezultatem 3-3.  Gospodarze szybko zaczęli trafianie, bowiem w 3.minucie między słupki celnie uderzył Damian Kania. Potem nastąpiło wyrównanie i to Szówsko jako pierwsze wyszło na prowadzenie. Do przerwy był już wynik 1-3. Radymno wzięło się jednak do pracy i dołożyło dwa gole: ponownie Kanii oraz Jarosława Stysiała. Taki obrót spraw dał po jednym punkcie każdej z drużyn.

Start Lisie Jamy cieszy się ze zwycięstwa 3-1 z Orłem Torki. Dużym problemem dla gości była gra w dziesiątkę, po tym jak czerwoną kartkę ujrzał w okolicach połowy meczu Hubert Baran. Wynik otworzyły Lisie Jamy po strzale Miłosz Mrozińskiego. Wyrównał to Kamil Pytel z Orła, jednak dwa kolejne trafienia Przemysława Zygarlickiego wyprowadziły gospodarzy na zwycięską ścieżkę.

Spotkały się także dwa ostatnie zespoły tabeli jarosławskiej Klasy O- Czuwaj Przemyśl oraz Sanoczanka Święte. To Ci pierwsi po zaciętym boju wygrali 3-2. Przemyska drużyna świetnie zaczęła to starcie, bowiem doprowadziła do stanu 3-0. Potem Święte dołożyło swoje trafienia i zbliżyło się do rywali. Każda z drużyn po jednym z goli strzeliła z rzutu karnego.

Jeden gol na miarę wygranej padł w wykonaniu Grzegorza Owarzanego z Płomienia Morawsko. Gospodarzem był San Gorzyce. Zupełnie inne emocje w Ostrowie, gdzie tamtejszy Łęk przegrał 3-5 z Huraganem Gniewczyna. Nawiązując do nazwy, prawdziwym “huraganem” w drużynie gości był Marcin Piątek, który rozprawił się z rywalem i strzelił pięć goli. Dla gospodarzy celni byli Patryk Duda, Michał Puńko oraz Mateusz Oronowicz.

Sporo trafień, bo aż siedem w Pawłosiowie. Czarni odnieśli minimalną porażkę z notowanym wyżej Santosem Piwoda 3-4. Do przerwy kibice zobaczyli rezultat 0-2, jednak gospodarze dołożyli trzy trafienia, przy dwóch Piwody. Przed doliczonym czasem gry widniał wynik remisowy, jednak goście na chwilę przed końcowym gwizdkiem wpakowali piłkę między słupki i odnieśli zwycięstwo.