2022-05-16 20:02:21

Apklan Resovia przegrała z Górnikiem Polkowice

Za nami mecz, który zakończył 33 kolejkę Fortuna 1 ligi. Resovia po dwóch zwycięstwach z wyżej notowanymi rywalami, tym razem uległa drużynie Górnika Polkowice 0-3.

W pierwszych minutach minimalną przewagę uzyskiwali gracze z Rzeszowa, wyszli wysoko i utrudniali rywalom skuteczne rozgrywanie akcji. Około 16. minuty mecz nieco się zaostrzył i swoje okazje mieli również gospodarze. Doskonałą sytuację miał Mateusz Piątkowski, jednak piłka minęła się z bramką. Rzeszowianie również mieli swoje sytuacje, ale brakowało skuteczności.

Doskonałą szansę miał Rafał Mikulec, a chwilę później Bartłomiej Wasiluk, jednak skutecznie interweniował bramkarz rywali i nie pozwolił wpaść piłce do bramki. W drugiej połowie kontuzję złapał Branislav Pindroch i w bramce musiał zastąpić go Paweł Łakota. Gracze Górnika zaczęli coraz śmielej atakować, co po chwili przerodziło się na bramki.

W 75. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Jarosław Ratajczak, źle piąstkował Łakota i niepilnowany Rafał Karmelita umieścił piłkę w siatce. To tylko nakręciło gospodarzy. Po czterech minutach błąd defensywy rywali wykorzystał Mateusz Piątkowski i pokonał bramkarza Resovii. Goście zaczęli grać bardzo nerwowo, co chwilę później spowodowało stratę kolejnej bramki. Piłkę przechwycił Filip Baranowski i dograł do Mariusza Szuszkiewicza, a ten bez problemów umieścił futbolówkę w siatce. Wynik spotkania już się nie zmienił i gospodarze wygrali 3-0.

1-0 Rafał Karmelita (75)
2-0 Mateusz Piątkowski (79)
3-0 Mariusz Szuszkiewicz (84)

Górnik Polkowice:  Marcin Furtak -Dorian Krakowski (46, Rafał Karmelita),  Michał Bojdys,  Marcin Biernat,  Jarosław Ratajczak,  Karol Fryzowicz -  Robert Hehedosz (68, Filip Baranowski), Bruno Żołądź (76, Antoni Kozubal), Damian Makuch (87, Maciej Sowiński), Abdallah Hafez (76 Mariusz Szuszkiewicz)  Mateusz Piątkowski.

Resovia:  Branislav Pindroch (63, Paweł Łakota) - Radosław Adamski (77, Bartosz Jaroch),  Josip Šoljić,  Dawid Kubowicz, Bartłomiej Eizenchart - Kamil Antonik (77, Marcel Myszka),  Bartłomiej Wasiluk (68, Klaudiusz Krasa), Marek Mróz, Damian Hilbrycht, Rafał Mikulec - Paweł Wojciechowski.

żółte kartki: Krakowski, Makuch - Mikulec, Antonik, Krasa, Šoljić, Jaroch.

sędziował: Łukasz Ostrowski (Szczecin).