2022-05-15 19:32:00

Wisła Kraków spadła z PKO Ekstraklasy

Wisła Kraków przegrała na wyjeździe z Radomiakiem Radom i tym samym straciła szansę na utrzymanie w PKO Ekstraklasie. Podopieczni Jerzego Brzęczka na kolejkę przed końcem mają cztery punkty straty do Śląska Wrocław.

Wisła Kraków straciła szansę na utrzymanie w PKO Ekstraklasie. "Biała Gwiazda" do Radomia jechała z jasnym celem i wszystko do pewnego momentu przebiegało po jej myśli. Najpierw w 8. minucie gola na 0-1 zdobył Georgiy Tsitaishvili, a tuż po przerwie prowadzenie podwyższył Stefan Savić. Wydawało się, że podopieczni Jerzego Brzęczka jeszcze jakoś uratują się przed spadkiem.

Niestety, na nieszczęście Wisły coraz śmielej na murawie poczynał sobie Radomiak, dla którego gole były kwestią czasu. Najpierw w 50. minucie beniaminek złapał kontakt po trafieniu Karola Angielskiego. Radomianie przeważali na murawie, choć goście starali się bronić i nawet im to jakoś wychodził.

Wisła musiała wziąć się w garść, jeżeli nadal myślała o utrzymaniu. Radomiak natomiast dostał wiatru w żagle i najpierw w 67. minucie wyrównał, a po chwili strzelił na 3-2. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Angielski, który tym zapisał na swoim koncie hat-tricka. Krakowianie próbowali jeszcze nawiązać walkę, ale miejscowi byli bezlitości i w końcówce zdobyli bramkę numer cztery, pogrązając "Białą Gwiazdę".

0-1 Georgiy Tsitaishvili (8)
0-2 Stefan Savić (48)
1-2 Karol Angielski (50)
2-2 Karol Angielski (67)
3-2 Karol Angielski (69)
4-2 Dawid Abramowicz (86)

Radomiak Radom: Majchrowicz – G. Silva (46. Matos), Rossi, Cichocki, D. Abramowicz – Łukasik (90. Świdzikowski), Cele, Radecki, L. Pereira (90. Snopczyński) – Machado (46. Nascimento), Maurides (46. Angielski)

Wisła Kraków: Kieszek – Hanousek, Frydrych, Colley, Gruszkowski – Plewka (81. Škvarka), Poletanović, Savić (81. Ring), Manu (63. Młyński) – Citaiszwili, Kliment (63. Ondrášek)