2022-05-15 19:15:00

Dominik Pasterczyk bohaterem TEXOM Sokoła Sieniawa! Ważny punkt w starciu z Wisłą Sandomierz

TEXOM Sokół Sieniawa w Sandomierzu wywalczył punkt. Podopieczni Dariusza Majchera zremisowali z Wisłą, a spora w tym zasługa Dominika Pasterczyka.

Spotkanie od początku było dość wyrównane. Oba zespoły starały się stwarzać okazje, jednak brakowało konkretów, a na boisku dominowała walka. Z czasem do głosu doszedł TEXOM Sokół Sieniawa, który w 24. minucie objął prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Szymon Feret. Wisła Sandomierz nie zamierzała tak tego zostawiać i szybko ruszyła do odrabiania strat.

Miejscowi starali się znaleźć sposób na Sokoła, jednak ten dobrze prezentował się w defensywie i skutecznie odpierał ataki rywala. Kibice oglądali wyrównane widowisko, jednak na przerwę w lepszych nastrojach schodził zespół z Sieniawy. Po zmianie stron, Wisła wyrównała, a bramkę dla niej zdobył Jakub Mażysz i mecz zaczął się od nowa.

Sandomierzanie dostali wiatru w żagle i w drugiej połowie to oni byli stroną dominującą. Wisła stworzyła sobie więcej okazji bramkowych, ale defensywa Sokoła dobrze się spisywała. Bardzo dobry występ zaliczył także Dominik Paterczyk, który kilkukrotnie uratował drużynę od utraty gola. Ostatecznie więcej trafień nie odnotowano i mecz zakończył się remisem 1-1.

0-1 Szymon Feret (24)
1-1 Jakub Mażysz (46)