2022-05-16 15:35:58

Klasa O Krosno Podział punktów lidera i walkower w starciu Tempa Nienaszów z Szarotką

W ubiegły weekend odbyła się następna kolejka zmagań w ramach krośnieńskiej Klasy Okręgowej! Liderujący Start Rymanów zremisował i zdobył tylko jeden punkt, a Szarotka Uherce nie stawiła się na meczu z Nienaszowie. Przeczytajcie podsumowanie wszystkich starć.

Cosmos Nowotaniec popisał się niesamowitą skutecznością i odnotował wygraną 4-0 z Jabłonicą Polską. Gospodarze mogli liczyć na zwycięstwo po strzałach Aliaksandra Vandy i Piotra Laskowskiego. Dwa gole padły łupem Malika St.Prix w 68 oraz 86. Minucie spotkania.

Czarni Jasło nie zawiedli i pewnie pokonali zespół Partyzanta Targowisko. Chociaż to goście jako pierwsi wpakowali piłkę między słupki za sprawą Huberta Wilka, gospodarze wyrównali i zbudowali nadwyżkę. Wszystkie trzy gole Czarnych padły w dziewięć minut, od 56 do 65. Ich autorami byli Rafał Mastaj, Marcin Krajewski i Bartłomiej Rodak.

Dwa dla Beskidu Posady Górnej, trzy dla Zamczyska Mrukowa. Do przerwy kibice obejrzeli remisowy rezultat 1-1, a Zamczysko nie wykorzystało podyktowanego dla nich rzutu karnego. Bój toczył się do ostatnich minut spotkania. W Posadzie Górnej gole padły łupem Piotra Świdra, a w Mrukowej celni byli Rafał Frączek oraz Ireneusz Brożyna. Bramkę na wagę zwycięstwa ustrzelił Piotr Stachurski w 85. minucie pojedynku.

3-2 odnotowano także w starciu Zamczyska Odrzykoń z Ostoją Kołaczyce. Na pochwałę zasłużył zawodnik gości- Mateusz Urbanek, który był autorem dwóch trafień. Jeszcze jedno należało do Kacpra Latkiewicza. Dwie bramki dla Ostoi strzelił Sławomir Sienicki. Goście nie byli zadowoleni z tego rezultatu, bowiem ostatnia bramka gospodarzy padła w ok. 99. minucie spotkania, a arbiter do podstawowego czasu gry doliczył jedynie trzy.

Po jednym punkcie i jednym golu (1-1) dla Markiewicza Krosno, który stawiał czoła liderującemu Startowi Rymanów. Goście do końca byli pewni, że wywiozą z tego meczu trzy punkty po celnym strzale Filipa Brożyny z początku spotkania. Markiewicza jednak nie poddało się i w doliczonym czasie wyrównało za sprawą Pawła Jarząba.

Taki sam wynik padł w Besku, gdzie zmierzył się tamtejszy LKS Przełom z Przełęczą Dukla. U gospodarzy celny był Sebastian Wojtoń, a u gości Krystian Frączek. Wiki Sanok odnotowały natomiast skromne, ale ważne zywcięstwo 1-0 w wyjazdowym starciu z Grabowianką Grabówka. Zwycięska bramka padła w 49. minucie po strzale Kacpra Rudego.

Szarotka Uherce nie stawiła się na spotkaniu z Tempem Nienaszów. Głównym powodem były problemy kadrowe w drużynie.