2022-05-09 17:35:39

Handball Stal Mielec odniosła wyjazdową porażkę z KS-em Azoty Puławy

W spotkaniu w ramach 25. kolejki PGNiG Superligi, Handball Stal Mielec przegrała na wyjeździe z KS-em Azoty Puławy 26-29. Mimo tego, że mielczanie przez pewien czas mieli przewagę i pokazywali się z dobrej strony, nie udało się utrzymać pozytywnego wyniku do końca.

Początek stał pod znakiem dominacji KS-u Azoty Puławy. Rzucili trzy bramki z rzędu, jednak Handball Stal Mielec wzięła się do pracy i zaczęła odrabiać straty. Udało się doprowadzić do wyniku 4-4, a przyczynili się do tego głównie Grzegorz Sobut, Dzmitry Smolikau i Antonio Pribanić.

W dalszym etapie znowu brązowi medaliści zaczęli napierać i szło im to całkiem nieźle, bowiem ponownie wypracowali sobie kilka oczek do przodu. Stal nie poddawała się, a kibice mogli odczuć małe deja vu. Udało się doprowadzić do remisu, a na przerwę Mielec schodził z jednopunktową nadwyżką po celnie zakończonej akcji Denisa Wołyncewa.

Druga połowa była niemal identyczna, Azoty wychodziły na prowadzenie, po czym Stal doganiała zawodników z Puław. Większe problemy zaczęły się w samej końcówce. Po niewykorzystanym karnym i czerwonej kartce Pawła Wilka gra zaczęła zmieniać tempo na korzyść gospodarzy. Azoty Puławy rzuciły sześć bramek, przy tylko jednej mielczan i nie wypuściły już zwycięstwa z rąk.

Teraz o “być albo nie być” Handball Stali Mielec w Superlidze zadecyduje starcie z Tarnowem.

Azoty Puławy – Handball Stal Mielec 29-26 (12-13)

Azoty: Borucki, Zembrzycki – Akimenko 8, Jarosiewicz 8, Bachko 3, Przybylski 3, Łangowski 2, Dawydzik 2, Zivkovic 1, Kowalczyk 1, Rogulski 1, Fedeńczak, Burzak, Konieczny, Podsiadło, Gumiński. Trener Robert Lis.

Stal: Dekarz, Procho – Smolikow 6, Pribanić 5, Wołyncew 5, Sobut 3, Wilk 3, Graczyk 2, Krupa 2, Puljizovic, Wojdak, Osmola, Nikolić, Ruhnke, Misiejuk, Nowak. Trener Rafał Gliński.