2022-05-08 22:20:00

Wisłoka Dębica po ciekawym meczu pokonała u siebie Wólczankę Wólka Pełkińska

Wisłoka Dębica nie bez problemu ograła outsidera. Wólczanka Wólka Pełkińska postawiła trudne warunki, ale ostatecznie przegrała i jest już jedną nogą w 4 lidze podkarpackiej.

Pierwsze minuty spotkania należały do Wólczanki Wólka Pełkińska, która była od początku bardzo aktywna. Z czasem do głosu doszła Wisłoka Dębica, która ruszyła do ataku i w 15. minucie objęła prowadzenie, a bramkę zdobył Łukasz Siedlik. Miejscowi dostali wiatru w żagle i po chwili mogło być już 2-0, a uderzał Jan Kozłowski, lecz czujny był Jakub Dutka.

Podopieczni Dariusza Kantora nie zatrzymywali się i w 24. minucie zdobyli gola numer dwa, którego autorem był Tomasz Palonek. W kolejnych minutach gospodarze kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń, a i też stwarzali sobie kolejne okazje. Wólczanka także kilkukrotnie zagroziła Wisłoce, a tuż przed przerwą mogła złapać kontakt za sprawą Denysa Dolinśkiego, ale czujny był Wojciech Daniel.

Tuż po zmianie stron mogło być 3-0. Faulowany w polu karnym był Łukasz Siedlik i arbiter wskazal na jedenasty metr. Do piłki podszedł Tomasz Palonek, który jednak uderzył nad poprzeczką. Wólczanka dostała wiatru w żagle i w 54. minucie zdobyła gola na 2-1. Jakub Lorek wypatrzył Jonathana Diumasumbu, który po chwili umieścił piłkę w siatce.

Wólczanka w kolejnych minutach bardzo chciała doprowadzić do wyrównania, lecz Wisłoka kontrolowała przebieg wydarzeń. Pomogła z pewnością czerwona kartka dla Dominka Kędziora, która była konsekwencją drugiej żółtej. Dębiczanie w końcówce spiotkania mogli podwyższyć wynik. Uderzał Łukasz Siedlik, lecz spudłował.

1-0 Łukasz Siedlik (15)
2-0 Tomasz Palonek (24)
2-1 Jonathan Diumasumbu (54)

Wisłoka Dębica: Daniel – Boksiński, Cabała, Kozłowski (71. Dziadosz) – Surma (86. Rachfalik), Fedan, Prokop (80. Siedlecki), Rębisz (80. Smoleń) – Łanucha, Siedlik, Palonek (71. Żmuda)

Wólczanka Wólka Pełkińska: Dutka – Kędzior, Petryk, Pawłowski, Przybycień (86. Baran) – Dolinskyi (65. Michalski), Podstolak, Olejarka (56. Soboń) – Lorek, Pietluch (65. Kalemba), Twardowski (46. Diumasumbu)

Żółte kartki: Cabała, Kozłowski, Surma, Fedan, Siedlik, Siedlecki - Kędzior, Podstolak, Soboń

Czerwona kartka: Dominik Kędzior (61-druga żółta)

Sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów)