2022-05-04 19:44:00

Wisłoka Dębica gra dalej! Izolator Boguchwała w pokonanym polu

Wisłoka Dębica zrobiła swoje i zameldowała się w finale Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Rzeszów-Dębica. Podopieczni Dariusza Kantora w środę pokonali Izolatora Boguchwała.

Faworytem środowej potyczki była Wisłoka Dębica i tak to też w pierwszej połowie wyglądało. Podopieczni Dariusza Kantora optycznie lepiej się prezentowali, a w dodatku stworzyli sobie więcej okazji bramkowych. Raziła jednak nieskuteczność, ale "biało-zieloni" dobrze tego dnia wyglądali się na murawie.

Sytuacje miał także zespół Izolatora Boguchwała, jednak do przerwy żadnej z drużyn nie udało się umieścić piłki w siatce. Obraz gry w drugiej odsłonie nie uległ zmianie i nadal lepiej prezentowała się Wisłoka. Dębiczanie w 50. minucie otrzymali rzut karny którego wywalczył Dominik Cabała, a po chwili wykorzystał Patryk Zygmunt.

W kolejnych minutach oglądaliśmy dość wyrównane starcie, a okazje mieli zarówno jedni jak i drudzy. "Izolacja" ani myślała łatwo oddawać awansu do kolejnej rundy i postawiła drużynie z Dębicy bardzo trudne warunki. Wisłoka jednak była skoncentrowana w defensywie i nadal prowadziła 1-0, choć gospodarze cały czas groźnie atakowali.

Podopieczni Bartosza Zołotara w końcówce mocniej przycisnęli. Izolator postawił wszystko na jedną kartę i za wszelką cenę chciał doprowadzić do wyrównania. Dębiczanie jednak nie dali sobie wbić gola i dowieźli prowadzenie do końca. Był to bardzo trudny mecz Wisłoki, która ostatecznie po meczu mogła cieszyć się z awansu do finału Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Rzeszów-Dębica.

Dębiczanie poznali rywala w walce o trymf w fazie okręgowej. Wisłoka w finale zagra z Koroną Rzeszów, która pokonała na wyjeździe rezerwy Stali Mielec.

Izolator Boguchwała - Wisłoka Dębica 0-1 (0-0)

0-1 Patryk Zygmunt (51-rzut karny)

Wisłoka Dębica: Daniel - Boksiński, Cabała, Kozłowski (58. Rębisz),  Zygmunt, Fedan, Prokop (65. Siedlecki), Surma - Łanucha, Siedlik (67. Żmuda), Palonek