2022-05-04 15:53:57

Klasa O Krosno: Wysoki wynik w Nowotańcu, a lider musi pogodzić się z porażką!

Cosmos Nowotaniec, fot. Tomasz Sowa
Trzeciomajowy wieczór upłynął pod znakiem sportowych zmagań krośnieńskiej klasy okręgowej! Zaskoczyli swoich kibiców z pewnością liderzy, którzy wrócili z porażką. Zupełnie inaczej potoczył się mecz drugiej drużyny, która rozgromiła rywali aż sześcioma bramkami. Przeczytajcie podsumowanie 25. kolejki.

Start Rymanów sprawił małą niespodziankę i na własnym terenie przegrał 1-2 z notowanym niżej Wiki Sanok. Dla sanockiej ekipy bramkę strzelił Brajan Milczanowski, a drugą otrzymali od rywali w postaci gola samobójczego. W Starcie między słupki trafił Maksim Smaleuski.

Z wysokiej wygranej cieszy się wicelider. Cosmos Nowotaniec zlał 6-0 Szarotkę, a trafianie zaczęło się od 6.minuty starcia. U gospodarzy celni byli przede wszystkim zagraniczni piłkarze, którzy zasilają drużynę Cosmosu: dwukrotnie Jesus Antonio Diaz Gomez, po razie Krystian Jasiński, Denys Damianenko, Yaroslav Vlasenko oraz Deiber Andres Murillo Renteria.

Odrzykoń Zamczysko stracił punkty w pojedynku z Czarnymi Jasło, którzy wygrali 2-3. Dla zwycięzców bramki strzelili Rafał Mastaj, Marcin Krajewski oraz Przemysław Filipiak, a wszystkie te próby odnotowano w pierwszej połowie. Jeśli chodzi o Odrzykoń, autorami goli był Łukasz Stec oraz w doliczonym czasie gry Mateusz Urbanek.

Nafta-Splast Jedlicze pewnie pokonała notowaną u dołu tabeli Beskid Posadę-Górną. Bartosz Klich, Damian Limberger, Oleksandr Tupik, Gabriel Wąsik to zawodnicy, którzy zapracowali na ten wynik. W Beskidzie autorem jedynego trafienia między słupki był Jakub Mazurkiewicz.

2-0 dla Grabowianki Grabówka w spotkaniu z notowaną o oczko wyżej Mrukową Zamczysko. Piłka wpadła do siatki po próbach Adriana Tabisza oraz Nicolaya Agudelo Montiela. Taki sam wynik obejrzeli kibice w Besku, gdzie tamtejszy Przełom przegrał z Patryzantem Targowiska. Jako pierwszy gola ustrzelił Hubert Wilk, a w 90. minucie bezbłędnie rzut karny wykonał Jakub Frączek. Jeszcze jeden taki rezultat padł w meczu Markiewicza Krosno kontra Jabłonica Polska. Ci pierwsi wyszli zwycięsko dzięki strzałom Satura oraz Juchy.

Trzy dla Tempa Nienaszów, dwa dla Ostoi Kołaczyce. W 25. kolejce Nienaszów pokonał niżej notowanego rywala. Autorami trafień gospodarzy byli Marcin Walczyk, Wojciech Kiełtyka oraz Arek Majka. U gości bramki zaliczyli Bartosz Niklewicz i Mateusz Krajewski.