2022-05-04 20:21:00

Korona Rzeszów lepsza od rezerw Stali Mielec! W finale zagra z Wisłoką Dębica

Piłkarze Korony Rzeszów w środowe popołudnie rozegrali mecz w ramach półfinału Okręgowego Pucharu Polski na szczeblu Rzeszów-Dębica. Rywalem ekiy z Załęża były rezerwy Stali Mielec, a spotkanie zakończyło się zwycięstwem podopiecznych Grzegorza Żyły 4-2.

Korona Rzeszów była faworytem dzisiejszej potyczki i było to od początku widać. Podopieczni Grzegorza Żyły bardzo poważnie podeszli do meczu z rezerwami Stali Mielec i już w 3. minucie objęli prowadzenie, a piłkę w siatce umieścił Mateusz Jędryas. Ten sam zawodnik siedem minut później podwyższył na 0-2, pewnie egzekwując rzut karny.

Gospodarze nie zamierzali tak tego zostawiać i w kolejnych starali się nawiązać walkę z niżej notowanym rywalem. Korona dobrze prezentowała się w defensywie, ale Stal była zawzięta i w 30. minucie złapała kontakt, a z gola cieszył się Krystian Kardyś. W ostatnim kwadransie pierwszej odsłony mecz był bardzo zacięty, ale ostatecznie więcej bramek nie padło.

W drugiej połowie oglądaliśmy ciekawe zawody, w których oba zespoły stwarzaly sobie okazje. Kibice na nudę nie mogli narzekać, jednak konkretniejszy był wyżej notowany rywal ż Rzeszowa. Korona w 75. minucie podwyższyła na 1-3, a bramkę zdobył Karol Cholewa. Trzecioligowiec nie zamierzał się jednak zatrzymywać.

Goście nadal napierali i w 80. minucie zdobyli gola numer cztery, którego autorem był Eryk Galara. Stal po chwili zmniejszyła straty, a bramkę na 4-2 strzelił Krystian Kardyś. W końcówce spotkania oba zespoły miały jeszcze swoje okazje, jednak ostatecznie więcej trafień nie odnotowano i po meczu w lepszych humorach był zespół z Rzeszowa.

Stal II Mielec - Korona Rzeszów 2-4 (1-2)

0-1 Mateusz Jędryas (3)
0-2 Mateusz Jędryas (10-rzut karny)
1-2 Krystian Kardyś (30)
1-3 Karol Cholewa (75)
1-4 Eryk Galara (80)
2-4 Krystian Kardyś (82)