2022-04-24 20:30:00

KS Wiązownica nie dał szans rezerwom Stali Mielec

Piłkarze KS-u Wiązownica wykonali kolejny krok w stronę awansu do 3 ligi gr. IV. Podopieczni Marcina Wołowca pewnie pokonali na własnym stadionie rezerwy Stali Mielec.

KS Wiązownica od początku był stroną przeważającą. Podopieczni Marcina Wołowca prowadzenie objęli już w 4. minucie, a bramkarza rezerw Stali Mielec pokonał Patryk Zieliński. Lider 4 ligi podkarpackiej ani myślał się jednak zatrzymywać i w kolejnych minutach stworzył sobie kilka niezłych okazji do podwyższenia wyniku.

Miejscowi nie odpuszczali i w 21. minucie prowadzili już 2-0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Zieliński. Ekipa z Wiązownicy nie zatrzymywała się i w kolejnych mintuach nadal przeważała. Lider 4 ligi podkarpackiej cały czas napierał i tuż przed przerwą podwyższył na 3-0, a tym razem bramkarza Stali pokonał Grzegorz Janiczak.

Druga odsłona dla KS-u Wiązowcnia zaczęłą się kapitalnie. Podopieczni Marcina Wołowca tuż po wznowieniu zdobyli gola numer cztery, a jego autorem był Kacper Rop. Radość miejscowych nie trwała jednak zbyt długo, bowiem minutę później zrewanżowała się Stal, a bramkę na 4-1 strzelił Krystian Kardyś.

Gospodarze zareagowali najlepiej jak mogli i minutę później ponownie prowadzili czterema bramkami, a tym razem do siatki Kacper Rop. W kolejnych minutach KS Wiązownica kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń. Zwycięstwo lidera 4 ligi podkarpackiej mogło być jeszcze bardziej okazałe, ale "czerwono-biali" nie wykorzystali kilku dogodnych sytuacji.

1-0 Patryk Zieliński (4)
2-0 Patryk Zieliński (21)
3-0 Grzegorz Janiczak (43)
4-0 Kacper Rop (46)
4-1 Krystian Kardyś (47)
5-1 Kacper Rop (48)

KS Wiązownica: Cynar – Kloc (77. Mac), Staszczak, H. Kasia (85. Rembisz), Kordas – Janiczak, Rop, Słoma - Surmiak, Zieliński, Michalik (72. Wydra)

Stal II Mielec: Kais – Buczek, Łebek, Osuch, Czekaj, Bik, Wyparło, Kardyś, Szczutowski (46. D. Pyryt), Guca (85. M. Pyryt), Poręba