2022-04-04 12:24:02

Klasa O Jarosław: Lider przegrał po raz pierwszy w sezonie! [Podsumowanie 20. kolejki]

Prawie wszystkie spotkania w klasie okręgowej naszego regionu zostały odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych. Wyjątkiem była klasa O Jarosław, w której rozegrano większość z zaplanowanych meczów w miniony weekend. Niespodziankę sprawił na pewno liderujący dotychczas LKS Skołoszów, który przegrał z MKS-em Start Pruchnik. Przeczytajcie podsumowanie tych zmagań.

LKS Skołoszów nie popisał się i nie pokazał tak dobrej dyspozycji jak dotychczas na własnym terenie. MKS Start Pruchnik, który w tabeli notowany jest w okolicach połowy stawki okazał się lepszy od lidera i wygrał 2-0 na wyjeździe. Pierwszą bramkę po rzucie wolnym ustrzelił w 62. minucie Kamil Mikłasz. Jako przypieczętowanie zwycięstwa, drugi gol padł dwadzieścia minut później za sprawą Waldiego Znamieńczykowa.

W Orłach, tamtejszy GKS musi pogodzić się z porażką 0-1. LKS San Gorzyce zdobył bramkę z podyktowanego rzutu karnego. Zwycięskiego gola dla gości strzelił w 40 minucie Arkadiusz Gargas. Orły patrzą z niezadowolonymi minami w stronę spadku do A klasy.

Ostatni Czuwaj Przemyśl po raz kolejny nie może odbić się z dołka. Tym razem bezbramkowy remis przemyślanie odnotowali z LKS-em Start Lisie Jamy. Taki sam wynik obejrzeli kibice w Radymnie, gdzie MKS walczył na boisku z Czarnymi Pawłosiów, którzy mimo braku zwycięstwa mogą cieszyć się z trzeciego meczu z rzędu bez straty bramki. 0-0 padło również w starciu Granicy Stubno z Orłem Torki.

Z uśmiechami z pewnością zeszli z murawy zawodnicy LKS-u Płomień Morawsko, który w meczu wyjazdowym wygrał 4-1 z KS-em Szówsko. Goście worek bramek rozwiązali już w 28. minucie spotkania. Strzelali kolejno: Grzegorz Owarzany, Grzegorz Dylewski, Kamil Pilch i Kacper Adamarek. Kontaktowego gola dla gospodarzy odnotował Jakub Kubas tuż przed końcowym gwizdkiem.

Największy i zapewne najbardziej emocjonujący mecz odbył się w Świętem, gdzie Sanoczanka musiała stawić czoła Promykowi Urzejowice. Ci drudzy okazali się jednak znacznie lepsi i zwyciężyli 6-2. Na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Albert Kondracki, Dominik Futoma, Paweł Drabik, Jakub Zygmunt i Dawid Nykiel. Dla gospodarzy bramkę strzelił Damian Kobrzyński, który otworzył wynik w tym spotkaniu oraz Kacper Karbownik.