2022-04-03 14:34:09

Rawlplug Sokół Łańcut z pewnym zwycięstwem nad Sensation Kotwica Kołobrzeg

Rawlplug Sokół Łańcut w świetnym stylu pokazało wyższość nad Sensation Kotwica Kołobrzeg (88-69) i przypieczętowało historyczną wygraną w rundzie zasadniczej. Piękny pojedynek cechował się wieloma efektownymi akcjami obu stron, a w tym wszystkim pomagał doping dobiegający z pełnych trybun.

Sensation Kotwica Kołobrzeg był jedynym rywalem, który mógł jeszcze zagrozić Rawlplug Sokołowi Łańcut. To goście rozpoczęli w lepszym stylu, bowiem po kilku minutach tablica pokazywała wynik 3-8. Potem wszystko jednak przechyliło się na stronę łańcucian. Dyktowali warunki w tym meczu, a ich obrona była nie do przejścia.

Najbardziej pokazała to czwarta kwarta. Sensation Kotwica świetnie zaczęła tę część i przegrywała tylko 67-73. Zaciętej końcówki jednak nie było, bo ekipa z Kołobrzegu dołożyła do swojego dorobku tylko dwa punkty i przegrała 69:88. Gospodarze wygrali wszystkie kwarty, a znaczące były rzuty wolne. Rawlplug Sokół wykorzystał 20 na 24 próby, a Sensation Kotwica była bezbłędna, ale miała tylko trzy rzuty.

Indywidualnie wyróżnić należy trzech koszykarzy Rawlplug Sokoła, którzy raczyli publiczność swoimi popisami pod koszem. Marcin Nowakowski skompletował double-double (14 punktów i 11 asyst). Mateusz Bręk zdobył 20, a Wojciech Pisarczyk 16 punktów.

Rawlplug Sokół Łańcut- Sensation Kotwica Kołobrzeg 88-69 (23-22, 23-13, 25-23, 17-11)

Sokół: Kulikowski 4, Bręk 20, Struski 10, Pisarczyk 16, Wrona 14, Lis 0, Formella 5, Nowakowski 14, Czerwonka 2, Szczypiński 3.

Kotwica: Jakubiak 0, Kowalenko 11, Kutta 11, Długosz 13, Kurpisz 8, Wieczorek 2, Itrich 2, Pieloch 14, Śmigielski 8.