2022-04-03 13:34:28

Dziki Warszawa okazały się zbyt mocne dla Miasta Szkła Krosno

Zakończyła się seria trzech zwycięstw z rzędu Miasta Szkła Krosno, którzy dobrze radzą sobie z nowym trenerem, Romanem Prawicą. Trudni do pokonania okazały się Dziki Warszawa, które czuły się pewnie na własnym terenie i wygrały 66-52.

Miasto Szkła Krosno przez długi czas było górą w pierwszej kwarcie. Świadczy o tym bardzo dobry wynik, bowiem w pewnym momencie tablica pokazywała 11-20 dzięki rzutom za trzy Romana Janika i Juliana Jasińskiego. Taka sytuacja dawała nadzieję na zwycięstwo w tym starciu.

Druga kwarta okazała się bardzo wyrównana. Ciężki do zatrzymania przez “szklany team” był Przemysław Kuźkow. Po jakimś czasie podopieczni Romana Prawicy doszli do głosu, a celnymi rzutami mogli popisać się Dariusz Oczkowicz oraz Konrad Dawdo. Kontrola znowu była po ich stronie i wydawało się, że dobra passa zostanie podtrzymana po dużej przerwie.

Wszystko odmieniło się wraz ze startem ostatniej odsłony. Podrażnione Dziki wzięły się do pracy i z impetem ruszyły do odrabiania strat. Szybko dogonili ekipę z Podkarpacia i objęli nieduże prowadzenie 46-45. Nieuwaga gości spowodowała, że warszawiacy zdobyli kilkanaście punktów dzięki cennym “trójkom” Przemysława Kuźkowa, Pawła Kopyckiego i Piotra Pamuły. Taki przebieg wydarzeń spowodował, że sytuacja nie była już do odratowania. Miasto Szkła musiało powrócić do Krosna bez punktów.

Dziki Warszawa - Miasto Szkła Krosno 66-52 (14-22, 11-12, 13-6, 28-12)

Dziki: Majewski 7, Komenda 8, G. Grochowski 7, Nowakowski 0, Kuźkow 26 oraz Łączyński 0, Kopycki 5, Piliszczuk 5, Pamuła 4, Groth 0, Mościcki 0, Szwed 4.

Miasto Szkła: Oczkowicz 6, Rompa 8, Janik 6, Ciesielski 10, Jasiński 19 oraz Dawdo 3, Sobiech 0, Szymański 0.