2022-04-03 12:34:47

Chrobry Głogów mimo osłabienia kadrowego lepszy od Handball Stali Mielec

Ten mecz z pewnością nie należał do udanych dla Handball Stali Mielec! Superliga z każdym kolejnym spotkaniem coraz bardziej oddala się od naszego województwa. Głogów Chrobry zmagał się z problemami kadrowymi, a mimo to zdołał pokonać mielczan.

Pierwsza połowa nie wyglądała tak dramatycznie. Chociaż po upływie 10. minut prowadził Chrobry Głogów, to po konsultacji z trenerem Handball Stal Mielec, jego podopieczni odrobili straty do Głogowa i to z nawiązką. Spora w tym zasługa Grzegorza Sobuta, który najpierw sam trafił, a po chwili ładnie asystował do Marko Nikolicia. W międzyczasie trafił jeszcze Sasa Puljizovic, co dało remisowy rezultat. Potem niestety nastąpiła blokada, dwa trafienia do pięciu dla gospodarzy i ich prowadzenie do przerwy 17-15.

Druga część nie była już tak łaskawa. Chrobry nadal grał lepiej i dołożył kolejne dwa trafienia – najpierw celnie rzucił Kacper Grabowski, a po chwili poprawił kolejnym trafieniem Pawel Paterek. Taki obraz utrzymywał się do końca spotkania, a rywale robili ze Stalą Mielec co chcieli, nie dając im zbyt wielu szans na podniesienie z dołka.

Kolejny mecz z pewnością nie będzie łatwy, bowiem na podkarpaciu stawi się Łomża Vive Kielce. Jeśli Stal chce myśleć o utrzymaniu, musi wygrać co najmniej dwa spotkania.

Chrobry Głogów - Handball Stal Mielec 36-27 (17-15)

Chrobry: Stechera, Dereviankin, Klupś – Otrezow 8, Orpik 2, Kosznik 4, Grabowski 4, Jamioł 2, Paterek 7 oraz Skiba 3, Styrcz 5, Krzywicki 1, Warmijak, Zdobylak, Matuszak.

Stal: Procho, Dekarz – Sobut 6, Ganczew 1, Pribanic 4, Wojdak 5, Nikolić 1, Puljizović 1 oraz Misiejuk 1, Nowak, Smolikow 4, Krupa 1, Graczyk 2, Gliński 1.